Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Podľa Pechu domáce prostredie velí vyhrať

Sportnet|Publikované 23. sep 2008 o 22:00

Po prehre s úradujúcim majstrom Tatranom Prešov si hráči Inžinierskych stavieb Košice postavili čiastkový cieľ vyhrať štyri stretnutia po sebe s

relatívne slabšími súpermi, pričom tri zápasy ich čakajú v domácom prostredí.

KOŠICE. Prvé dve prekážky zvládli zverenci trénera Ján Hruščáka v hádzanárskej extralige mužov, keď doma vyhrali nad bratislavskými policajtmi a potom uspeli aj na palubovke nováčika v Bardejove. Vlani mali veľmi dobrý vstup do sezóny a podľa slov hráčov radi by ho zopakovali aj v tomto ročníku domácej extraligy.

Košičania dvakrát doma

V nahustenom termíne stretnutí streda - nedeľa streda sa stavbári predstavia dnes a v nedeľu v domácom prostredí. Ich najbližším súperom je nováčik z Trnavy, ktorý v doterajších štyroch kolách nezískal ani jeden bod. Naopak, vicemajster je druhý so šiestimi bodmi, čo ho v dnešnom stretnutí pasuje do roly favorita. Tú potvrdil aj v Bardejove, kde bez väčších problémov vyhral. Svojou troškou do mlyna prispel aj krídelník Roman Pecha a konto domácich brankárov zaťažil štyrmi gólmi. "Vedeli sme, že nováčik sa v domácom prostredí bude chcieť proti nám vytiahnuť. Pokiaľ stačili so silami, bolo to vyrovnané, no potom sme už mali duel pod kontrolou," vracia sa k víťazstvu o deväť gólov 34:25 R. Pecha. Dá sa predpokladať, že aj dnešné stretnutie môže mať podobný priebeh. V domácom prostredí sú Košičania predsa len silnejší a chcú to potvrdiť dobrou hrou i výsledkom. "Chceli by sme získať v úvode sezóny čo najviac bodov a bojovať o druhú priečku tabuľky. Domáce prostredie nám velí vyhrať a urobíme všetko pre dobrý výsledok," hovorí krídelník, ktorý o svoje miesto v základnej zostave musí zakaždým tvrdo bojovať. " Na jednej strane je to dobre, lebo ak chceme byť lepší, každý z nás sa musí zlepšovať." Dnešný súper by nemal byť veľmi tvrdým orieškom pre solídne hrajúceho vicemajstra, ktorého v úvode sezóny trocha trápia zranenia. V Bardejove stále chýbal pivot Mazák, ale nastúpil už hrajúci asistent Kolesár aj Pecha, ktorý súboj s bratislavskými policajtmi nedohral. "Dostal som poriadneho "koňara" a už som nepokračoval a šetril sa na Bardejov. Trocha ma hnevá aj členok, ale už sa to zlepšuje a verím, že čoskoro bude všetko v poriadku. Po dvoch víťazstvách sa očakáva, že doma sa opäť presadíme, preto našich priaznivcov nechceme sklamať," dodal R. Pecha. Dnešné stretnutie 5. kola sa začína vo VŠA o 18.00 h, v nedeľu si Košičania zmerajú sily s Hlohovcom. Verme, že domáce prostredie košickí stavbári naplno využijú a udržia si druhú priečku tabuľky len s minimálnou stratou na lídra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.