Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Podľa Medveďovej mohlo víťazstvo nad lídrom pomôcť sebavediu

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

Košice - V 7. kole volejbalovej extraligy žien mal celom Slávie TU výhodu domáceho prostredia. V telocvični na Jedlíkovej sa v sobotu predstavil

líder súťaže - Pezinok. Diváci sledovali drámu so šťastným koncom pre hosťujúci tím. Pezinok začal zápas podstatne lepšie, v prvom sete celkom jasne dominoval. V druhom si slávistky dali viac záležať, v treťom bol opäť na koni súper. Štvrtý set vyhrali vysokoškoláčky presvedčivo a tak rozhodoval tajbrejk. Pezinok bol v ňom úspešnejší a tak si po víťazstve 3:2 odniesol z východu dva body.

"Po tom štvrtom sete sa zdalo, že by sme mohli mať psychicky navrch. Boli sme v pohode, ale dosť nás vykoľajili tri chyby rozhodcov. Aj vďaka nim sa Pezinok dostal do trojbodového vedenia. A my sme neustále len doťahovali. Síce sa nám to podarilo, ale predsa vo výhode bol súper. Dva mečbaly sme ešte odvrátili, ale tretí Pezinok využil. Mohol hrať posledné lopty uvoľnenejšie, my sme boli pod tlakom, vedeli sme, že nesmieme spraviť chybu. Súper svoje šance využil, ale preto vyhral," skonštatovala blokárka Slávie TU Eva Medveďová. V doterajších siedmich zápasoch nastúpila zakaždým v základnej šestke a aj v sobotu jej tréner Martin Rašner dal dôveru. "Chcem sa udržať v otváracej zostave, hrať tak, aby tréner nemal dôvod na výmenu," povedala nám.

Košičankám chýbala rozohrávačka Jacinová. Na jej mieste nastúpila Hanisková, pravda tá celý týždeň kvôli chrípke netrénovala a na výkone sa to prejavilo. Aj preto na poste dirigentky na istý čas v zápase zaskakovala Suchá. Spočiatku však nielen na nahrávke pôsobili vysokoškoláčky neistým dojmom. "Dá sa povedať, že prvý set nám nevyšiel, bolo to také nemastné neslané. Pezinčanky do toho vhupli oveľa svižnejšie, zrejme aj preto, že videli, že nehráme dobre. Ale postupne sme sa dali dokopy a po prvom sete už bol náš prejav celkom iný."

Vedúci tím extraligy v Košiciach zvíťazil, pritom nechýbalo veľa a mohol si na svoje konto pripísať druhú prehru. "Bolo to celkom reálne. A som si istá, že ak by sme vyhrali tak by nám tento výsledok veľmi pomohol, najmä čo sa týka sebavedomia. Herne to nebolo zlé. Nedá sa povedať, že by sme si na ihrisku nerozumeli. Skôr je problém v tom, že máme výkyvy. V jednom sete zaberieme a potom sa uspokojíme. Pri súčasnej vyrovnanosti družstiev v extralige na to doplácame. Často rozhodujú tajbrejky a tam je to aj o šťastí. Snažíme sa uľahčiť si to, potom nám set ujde a niekedy je ťažké dobiehať. Nevieme hrať koncentrovane od začiatku až do konca a súper to často využije, klepne nám po prstoch."

Dva z troch domácich zápasov v tejto sezóne Slávistky prehrali. Eva Medveďová k tomu poznamenala. "Domáca palubovka by mala byť výhodou, my sme na nej dvakrát prehrali, ale som presvedčená, že stratené body vieme doniesť zvonku."

Košičankám patrí momentálne šiesta priečka. Pritom pomýšľajú na prvú štvorku. "Hráčky, tréneri i vedenie je stále presvedčené, že v tej štvorke budeme. Za sebou máme prvú časť súťaže. Ale v odvete sa môže karta obrátiť. Verím, že budeme častejšie odchádzať z ihriska s úsmevom. Každopádne najbližšiu sobotu chceme naplniť papierové prognózy a zdolať Žiar nad Hronom. Keď sme dokázali vyhrať na jeho pôde, doma by to mala byť povinnosť už aj preto, že tento tím ešte v tomto ročníku nevyhral. Ťažšie to bude s Doprastavom. Predsa len je to kvalitnejší súper. V Košiciach sa mu podarilo vyhrať, tak mu ten bod chceme ukradnúť späť," verí blokárka E. Medveďová, že po najbližšom víkende sa jej tím v tabuľke posunie vyššie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.