Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Podľa Majerníka si sami pokašľali zápas

Sportnet|Publikované 11. nov 2007 o 23:00

KOŠICE. Každá séria sa raz skončí a uzavrela sa aj tá košická. Škoda, že až tak jednoznačne."Prehra raz musela prísť, no je pravda, že sme nerátali

KOŠICE. Každá séria sa raz skončí a uzavrela sa aj tá košická. Škoda, že až tak jednoznačne.

"Prehra raz musela prísť, no je pravda, že sme nerátali s tým, že v Žiline prehráme 0:4. Škoda, mali sme celkom peknú sériu, ktorá sa skončila takýmto výsledkom," poznamenal na margo sobotňajšieho zápasu Jozef Majoroš. Po súboji sa porovnávali ofenzívne chúťky oboch tímov, z ktorých mali domáci jednoznačnejšie navrch. Žilinčania však nemali v I. polčase taký tlak, aby Košičania nemali času pomýšľať na útočenie. "Domáci nehrali veľmi nátlakovo. My sme pozorne bránili. V I. polčase sme ich nepustili ani do jednej šance. Gól vyplynul po našej hrubej chybe, inak si nevypracovali nič. Žiaľ, smerom dopredu sme neurobili nič ani my. V prechodovej a finálnej fáze to škrípalo. Nevychádzali nám tieto činnosti tak, ako sme si predstavovali." Po druhom góle Brešku, sa Žilinčania upokojili a už si hrali svoju hru. Vtedy mali svetlé záblesk v útoku aj hostia. Novák a Piatka sa však v koncovke nepresadili.

Seniorská premiéra

Už sa pomaly stáva tradíciou, že naše stretnutia pod Dubňom sa hrajú za sneženia, resp. na ťažkom teréne. "Chlapci spomínali, že v Žiline v poslednom čase nastupujú za sneženia... Hráme v období, keď to nie je nič výnimočné, preto sa na sneh nechceme vyhovárať, ani hľadať si nejaké alibi." "Čepi" počul o snežení pod Dubňom len od spoluhráčov, pretože v Žiline ešte ako senior nenastúpil. Stalo sa tak po prvý raz až teraz v sobotu. "Naposledy som tam hral ešte ako dorastenec. Doteraz ma to stále obchádzalo - bol som zranený."

2:0 prijateľnejších

Po štvorgólovej prehre sa ťažko hľadali slová aj ďalšiemu stredopoliarovi Pavlovi Majerníkovi. "Bohužiaľ. Ťažko mi k tomu niečo povedať, lebo sme tento duel pekne pokašľali. Škoda tohto zápasu, lebo I. polčas bol z našej strany celkom dobrý. Snažili sme sa vykrývať priestory, pozorne brániť a nepúšťať Žilinu do nejakých šancí. Po chybe Matúša Putnockého sme dostali prvý gól. Druhý prišiel na začiatku II. polčasu a prakticky sa rozhodlo o osude stretnutia. Žilina si už hrala svoju hru a po ďalších chybách sme dostali dva góly. Je pravda, že 2:0 by bolo určite prijateľnejších."

Breškov zápas

Strojcom domáceho víťazstva bol predovšetkým Mário Breška. Zaznamenal hetrik a po jeho akcii a strele sa lopta od Putnockého odrazila tak nešťastne do Školníka, že skončila v sieti. "V I. polčase Breška nebol až taký nebezpečný. Skóroval vlastne po chybe brankára a ďalšie šance už nemal. Po prestávke už bol na nezastavenie. Hra sa mu darila a takmer všetko mu vychádzalo. Po jeho druhom góle sa naše plány zrútili a inkasovali sme ďalšie dva góly." Čím si vysvetľujete celkovú ustráchanú ofenzívnu činnosť nášho mužstva? "To je ťažko povedať. My sme sa skôr sústreďovali na defenzívnu činnosť, ktorá nám do prestávky celkom vychádzala. Sám neviem povedať, prečo sme sa nedostávali viac do šancí a zakončenia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.