Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Podľa Lazúra bol 1. FC jednoznačne lepší

Sportnet|Publikované 15. sep 2002 o 22:00

Košice - Tretím gól v drese 1. FC Košice, celkovo svojim piatym ligovým, otvoril skóre zápasu Trenčín - 1. FC odchovanec vranovského futbalu Roman

Lazúr. Jeho gólom sa 1. FC v 35. minúte ujalo vedenia. "Po kombinácii v strede poľa ma našiel skvelou prihrávkou Maťo Obšitník, dostal som sa do samostatného nájazdu, trochu som si loptu posunul a poslal ju popri ľavej ruke brankára Šmaka," hovorí útočník tigrov. Víťazstvo Košíc vraj bolo zaslúžené. "Jednoznačne! Myslím, že to bol bojovný zápas, ale z našej strany to bolo i o kombináciách," našiel hlavný rozdiel medzi Trenčanmi a Košičanmi Roman Lazúr. Ak by pár minút po Lazúrovom góle vyšla ďalšia košická kombinácia, skóre zápasu sa mohlo odvíjať ešte viac v prospech 1. FC. "Po peknej akcii a spätnej nahrávke Mareka Saparu však Janko Kozák trafil do brvna, potom sa ešte vkĺzačkou Maťo Obšitník snažil dať tú loptu do brány... Bola to však skvelá kombinácia, ktorá potešila diváka. Ak by z nej padol gól, tak by to bolo 0:2, bol by to klinec do trenčianskej rakvy. A ja verím tomu, že by sa boli valili naše ďalšie útoky na ich brány. To už by skončilo hádam aj nula štyri."

Košičania vonku zo štyroch zápasoch vyhrali tri, v Dubnici, Ružomberku a Trenčíne, remizovali na pôde majstrovskej Žiliny. Doma vyhrali so Slovanom a po remízach púšťali body Petržalke, Interu, Púchovu a Trnave. Hrá sa 1. FC lepšie vonku, alebo je tím tigrov vyskladaný z hráčov, ktorým to ide lepšie na ihriskách súperov? "Myslím, že pod výsledky vonku sa podpisuje správna voľba realizačného tímu a taktiky. Doma má človek aj tak trochu zviazané nohy, ak príde desať tisíc divákov, tak je to o hecovaní a veľkej výzve, ale i o zodpovednosti. Nehovoriac o tom, že doma sme niekedy body strácali zvláštne. Vonku sa nám síce darí, ale ja verím, že naše výkony budú v dobrej fazóne pokračovať i doma. Celé mužstvo je tak naladené. Je tu dobrá konštelácia mužstva, dobre rozložené generácie a vytvorila sa tu správna partia. Je to super."

Najbližšie hrá 1. FC opäť vonku, tentokrát za Starým mostom v Bratislave, kde nastúpi proti Petržalke. "Jednoznačne nechceme prehrať. Presnejšie, naladení sme stále víťazne a do každého zápasu, či doma či vonku, ideme s tým, že chceme vyhrať. Ale myslím, že aj s bodom by sme boli spokojní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.