Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Podľa Jurča do cieľa príde iba polovica pretekárov, v zákrutách je štrk

TASR|13. aug 2004 o 13:54

Atény 13. augusta (TASR) - Dvojica slovenských cestných cyklistov Martin Riška a Matej Jurčo už majú za sebou i oficiálny tréning pred sobotňajšími individuálnymi ...

Atény 13. augusta (TASR) - Dvojica slovenských cestných cyklistov Martin Riška a Matej Jurčo už majú za sebou i oficiálny tréning pred sobotňajšími individuálnymi pretekmi.

Až 235 km dlhá trasa na 13 km okruhu v uliciach druhého najväčšieho európskeho mesta povedie okolo starodávnej Akropoly a popri ďalších významných pamiatkach Atén, čím pre fotoreportérov a kameramanov ponúkne jedinečné zábery. Pre samotných pretekárov však podľa olympijského debutanta Jurča dobrou zaberačkou. "Sú tam tri náročné, asi kilometrové stúpania, na druhej strane tam je aj rovinka, kde sa dá trochu vydýchať," opisoval trasu Jurčo a pokračoval:: "Na tréningu jazdilo asi 40 cyklistov. Trať som už poznal z minulého roka, ale v niektorých zákrutách bol štrk, takže dúfam, že z toho nebudú žiadne pády. Okruh je dosť ťažký a preto si myslím, že do cieľa z tých 150-160 pretekárov na štarte príde do cieľa len asi polovica. Verím, že medzi nimi aj my."

Jeho skúsenejší kolega Riška, ktorý v Sydney obsadil 90. priečku pridal: "Na štarte sa zíde naozaj veľmi kvalitná konkurencia a budeme mať čo robiť, aby sme stíhali."

Zatiaľčo Riška opustí Atény už tri dni po vzplanutí ohňa, Jurčo ešte čaká na možnosť štartu v časovke, čo sa mu podarí len ak nastanú zmeny v štartovom poli.

Súvisiace články