Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Podľa J. Krajňáka rozhodli skúsenosti

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Košice - Dramatický záver mal včerajší zápas Európskeho pohára FIBA Delta V.O.D.S. - Szolnok. Hoci väčšinu stretnutia viedli domáce, napokon bolo v

závere šťastnejšie maďarské družstvo a tešilo sa z tesného víťazstva 69:67.

"Vedeli sme, že to bude ťažší zápas ako u nás doma, lebo Košice majú silný tím. Hra bola dobrá, rýchla, s množstvom súbojov, hoci sa vyskytli i menšie trhliny v obrane. V posledných minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú, takže vyhrať mohol hocikto. Naše hráčky však boli v závere pokojnejšie," povedal po stretnutí tréner Szolnoku Pétér Tapodi. Hosťujúca kapitánka Angela Delmisová dodala: "Bol to ťažký zápas, na začiatku bola hra tvrdšia. Potom sme posilnili obranu a zápas sme vyhrali."

Domáci kormidelník Ján Krajňák ku zápasu uviedol: "Chceli sme ukázať, že v prvom vzájomnom zápase, ktorý pre nás dopadol katastrofálne, to bol iba výbuch a neukázali sme v ňom pravú tvár. Stretnutie bolo kvalitné, a na finále až do konca, v ktorom rozhodli väčšie skúsenosti súperiek. Neúčasť Škvarekovej pod košom bola pre nás citeľná."

Najlepšou strelkyňou domáceho tímu bola Agnesa Nagyová. "Zápas sme mali dobre rozbehnutý, škoda záveru. Naše pivotky však už mali po štyri fauly a tak sa nám ho nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca," zhodnotila A. Nagyová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.