Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Podľa J. Beňa výsledok nezodpovedá priebehu hry, no priznáva, že prehra je vysoká

Sportnet|Publikované 5. okt 2003 o 22:00

Košice - Futbalisti 1. FC Košice cestovali na juh západného Slovenska s cieľom zabodovať a odlepiť sa z posledného miesta. Jedna vec sú však plány a

druhá vec je ich naplnenie. Výsledok 4:0, hovorí, že k splneniu plánov predzápasových plánov bolo veľmi ďaleko. Referencie z tohto stretnutia sa však rozhodne nezhodujú s takýmto výpraskom.

"Výsledok naozaj nezodpovedá priebehu hry, pretože sme mali dostatok príležitosti na skórovanie. Za stavu 0:0 sme ich však nepremenili. Inkasovali sme nešťastný gól, keď sme nedokázali odkopnúť loptu zo šestnástky. Aj za stavu 1:0 sme však mali po prestávke dve dobré šance, no nevyužili sme ani jednu. Potom sme inkasovali druhý gól a už sme nemali síl na zvrat," vrátil sa k stretnutiu obranca 1. FC Juraj Beňo (na fotografii v strede s loptou).

V Báču ste teda doplatili na streleckú nemohúcnosť, respektíve zlú efektivitu v koncovke?

"Dá sa to tak povedať. Mali sme totiž stopercentné šance, no nedokázali sme z nich skórovať. Naopak, domáci premenili v gól do čoho kopli."

Každopádne, konečný výsledok 4:0 evokuje myšlienku o rozdiele triedy. Pritom Báč hral pred rokom III. ligu, vy zasa najvyššiu súťaž... Napriek tomu, aká kríza je v 1. FC, nie je to trochu veľa?

"Je to veľa. Podľa mňa však už Báč nedisponuje treťoligovým kádrom z minulej sezóny, lebo sa dosť posilnil sa. My zasa už zďaleka nemáme káder, s ktorým sme končili I. ligu. Tak to vyšlo. Nanešťastie, góly strieľali len domáci. Vôbec to nevyzeralo na 4:0."

Chceli sa hráči Báču vytiahnuť i pred novým trénerom, keďže Róbert Paldan už nesedí na lavičke nováčika?

"Môže byť i tento aspekt. Niektorým hráčom to možno dobre padlo, neviem, ťažko povedať, lebo sa v tom nevyznám."

Doma ste proti Nitre dostali v závere dva zlepené góly. V Báči ste tiež dvakrát inkasovali v záverečnej desaťminútovke. Nebodaj ste si spomenuli na neslávny koncovkový syndróm z I. ligy?

"(Úsmev). Nóóó. Na to som vôbec nemyslel a ani som o tom nerozmýšľal, ale asi to tak je. Dúfam, že sa to však už viackrát nebude vracať."

Zrejme domácim vychádzalo prečíslenie v závere, keď ste sa viac snažili v útoku a zadné dvierka ste pootvorili...

"Presne tak. Hráči Báču hrali už len na rýchle brejky. Mali to však podstatne uľahčené. Dovtedy strelili góly, a tak sa nemuseli veľmi snažiť niečo tvoriť. Len čakali a vyrážali do protiútokov."

Aká bola atmosféra na stretnutí v Báči?

"Ihrisko bolo dobré. Ľudia na nás nenadávali, skôr boli futbaloví. Prostredie teda bolo priaznivo naklonené futbalu. Je to malá dedinka, ktorá je v II. lige, má peniaze, takže im to tam celkom ide."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.