Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Podľa Hruščáka nie je dôvod na rozdávanie

Sportnet|Publikované 22. nov 2007 o 23:00

Aj keď pôvodne riadiaci zväz nariadil odohrať posledné dve kolá základnej časti hádzanárskej extraligy mužov v rovnaký deň a hrací čas, nestalo sa. V

priebehu týždňa boli na programe dve stretnutia a zajtra zostávajúce dve. Vzhľadom k tomu hráči Inžinierskych stavieb nastúpia už zajtra o 18.00 hod. doma proti ŠKP Bratislava, hoci ich hracím dňom je nedeľa.

KOŠICE. Kormidelník Ján Hruščák skôr očakával, že v strede týždňa sa odohrá kompletné kolo a nie iba dve predohrávky, lebo samotné nariadenie sa minulo účinku. Nič to však nemení na skutočnosti, že majú pred koncom základnej časti dobrú východiskovú pozíciu pred rozdelením družstiev do dvoch skupín. Je viac ako isté, že v druhej časti sezóny sa nestretnú s Prešovom.

Nad zložením skupín nerozmýšľa

"Vlani sme do skupinovej časti nastupovali až z piateho miesta, avšak teraz pôjdeme z druhého. Pred začiatkom sezóny sme hovorili, že po základnej časti by sme mali byť hneď za Prešovom. Momentálne sme tam, kde sme plánovali byť. Pred nami sú ešte dve kolá, ktoré by sme chceli zvládnuť čo najlepšie. V najbližšom kole hostíme ŠKP Bratislavu. V prvom zápase na jeho palubovke nám vyšiel veľmi dobre prvý polčas, v druhom už to nebolo optimálne. Z dojmu vysokého vedenia sme prestali hrať aktívne a súper sa začal doťahovať. Napokon sme zápas ustáli a získali body. Tie momentálne potrebuje aj ŠKP, ktoré je na šiestom mieste. Iste sa pokúsi niečo uhrať s nami, ale my nezvykneme doma strácať. Prehrali sme iba s Prešovom, preto nevidím dôvod na nejaké rozdávanie," prezradil tréner J. Hruščák. V uplynulom kole chýbal v zostave Ján Kolesár, avšak mladíci svojou bojovnosťou dokázali celkom solídne vyplniť miesto v zostave.

V kabíne vládne maródka

Pred zajtrajším stretnutím si nik z tábora IS nepripúšťa iný výsledok ako víťazstvo, ktorým by si upevnili druhú priečku v tabuľke. V posledných dňoch majú Košičania viacerých chorých hráčov, a tak včerajší tréning tréner zrušil. "V tomto roku nás čakajú ešte štyri zápasy, ktoré chceme vyhrať. Potrebujeme mať aj zdravý mančaft, pričom počas týždňa sa viacerí sťažovali. Dostali na doliečenie deň voľna a uvidíme na dnešnom tréningu, v akom sú zdravotnom stave. Verím, že do zápasu budú viacerí v poriadku a že nastúpime v optimálnom zložení," dodal J. Hruščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.