Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Podľa Guardianu za Vitteka 2,3 miliónov libier, Pálka o záujme kouča

TASR|9. jan 2003 o 11:36

Birmingham 9. januára (TASR) - Podľa informácii britských médií ponúka vedenie futbalového klubu Birmingham City za prestup slovenského reprezentanta ...

Birmingham 9. januára (TASR) - Podľa informácii britských médií ponúka vedenie futbalového klubu Birmingham City za prestup slovenského reprezentanta Róberta Vitteka z bratislavského Slovana 2,3 miliónov libier (146,280.000 korún, podľa aktuálneho kurzu k 9.1. 2003). Vedenie belasých pri rokovaniach z posledných dní deklarovalo dolnú hranicu prestupovej čiastky vo výške 120 miliónov slovenských korún, k definitívnej dohode zatiaľ nedošlo.

"Birmingham City získal v stredu na prestup Claphama, Clemenca a momentálne obrátilo vedenie klubu pozornosť na talentovaného útočníka Róberta Vitteka. Dvadsaťročný Vittek, ktorý hráva za Slovan Bratislava, je momentálne na skúške na štadióne St. Andrews a prestupová čiastka by sa mala pohybovať okolo 2,3 miliónov libier," uvádza britský denník The Guardian.

Za belasých rokuje v Anglicku generálny riaditeľ Roman Dubeň, klubové záujmy zastupuje aj manažér s licenciou FIFA Július Bielik.

"Ak by došlo k definitívnej dohode medzi klubmi, tak zrejme už vo štvrtok večer. Všetci majú totiž spiatočné letenky zabukované na piatok. Momentálne sa obe strany preťahujú o finálnu prestupovú čiastku. Dôležité pre nás však je, že po úvodnom oťukávaní a opatrnom prístupe pri rokovaniach Róbert zaujal na dvoch tréningoch samotného trénera Bruca. Teraz už je zrejmý aj aktívny záujem z druhej strany," povedal hovorca belasých Karol Pálka.

V prípade, že Vittek prestúpi do Premiership za čiastku vyššiu ako 104,020.000 korún (Peter Dubovský v roku 1993 zo Slovana do Realu Madrid), stane sa objektom historicky najlukratívnejšieho prestupu zo slovenského klubu. Súčasne by tak bol Vittek šiestym Slovákom v histórii najvyššej anglickej súťaže po Vladimírovi Kinderovi, Szilárdovi Némethovi (obaja FC Middlesbrough), Stanislavovi Vargovi (AFC Sunderland), Igorovi Bališovi (West Bromwich) a Vladimírovi Labantovi (West Ham United).

pb ph

Súvisiace články