Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Podľa európskych médií sa začal lov na Mintála

Sportnet|Publikované 17. jan 2005 o 00:00

BRATISLAVA - V prípade, že najlepší slovenský futbalista uplynulého roka Marek Mintál bude v nemeckom klube 1. FC Norimberg a národnom tíme pokračovať v doterajších výkonoch, je na najlepšej ceste k prestupu do niektorého z európskych veľkoklubov. Podľa .

BRATISLAVA - V prípade, že najlepší slovenský futbalista uplynulého roka Marek Mintál bude v nemeckom klube 1. FC Norimberg a národnom tíme pokračovať v doterajších výkonoch, je na najlepšej ceste k prestupu do niektorého z európskych veľkoklubov. Podľa európskych médií Mintálová cena na futbalovom trhu stále stúpa, pričom vedenie anglického klubu FC Liverpool je pripravené za Mintála zaplatiť 4 milióny eur (154 484 000 Sk) a slovenskému hráčovi odklepnúť čistý ročný príjem vo výške 1,5 milióna eur (57 931 500).

"Jeden z popredných anglických klubov kontaktoval môjho poradcu. Určite sa však prestup neuskutoční teraz v zime, ale uvidíme, čo sa stane v lete," uviedol pre nemecký denník Sportbild Mintál, ktorý je momentálne s Norimbergom na hernom sústredení v španielskej Marbelle.

Kreatívny a komplexný slovenský futbalista, ktorý prestúpil v júli roku 2003 z MŠK Žilina do vtedy druholigového Norimbergu za neoficiálnu sumu 20 miliónov korún, je po jeseni s 13 gólmi v 17 zápasoch najlepším kanonierom v nemeckej bundeslige. "Zatiaľ sme ešte nedostali oficiálnu ponuku, ale je pravda, že zástupcovia a skauti z Liverpoolu boli už niekoľkokrát na našich zápasoch," potvrdil mediálne informácie Martin Bader, športový riaditeľ norimberského klubu, ktorého dres obliekajú aj ďalší dvaja Slováci Róbert Vittek a Samuel Slovák.

Podľa britského denníka Sky Sports vedenie nemeckého klubu len ťažko odolá ponuke Liverpoolu, pretože súčasný čistý ročný príjem Mintála, ktorý dostal v Nemecku prezývku Fantóm, sa pohybuje okolo 400-tisíc eur. Španielsky tréner v službách liverpoolskych Reds"Rafael Benitez pomaly buduje nový tím a po Španielovi Fernandovi Morientesovi z Realu Madrid sa hovorí aj o 27-ročnom Mintálovi.

V ankete nemeckého magazínu Kicker o najlepšieho futbalistu jesennej časti bundesligy skončil Mintál podľa hlasovania trénerov na druhom mieste za Brazílčanom Marcelinhom z Herthy Berlín.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články