Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Podľa Draveckého to na Slovane škrípalo v koncovke i v disciplíne

Sportnet|Publikované 3. nov 2005 o 00:00

Košice Po dvoch víťazstvách a jednej remíze hokejisti HC Košice prehrali. V zápase 22. extraligového kola na Slovane zvíťazilo bratislavské mužstvo

5:3. Oplatilo tak východniarom prehru spred týždňa, keď sa predohrávalo 40. kolo. Belasí rozdávali body plným priehrštím, no v utorok večer si dali záležať.

"Domáci určite nehrali zle. Prišli im aj nejakí hráči. Hoci podali lepší výkon ako pred týždňom, ten zápas sme mohli vyhrať," presvedčený bol útočník HC Košice Vladimír Dravecký. Podľa neho rozhodli dva faktory, nepremieňanie šancí a nedisciplinovanosť.

"Nehrali sme tak disciplinovane ako predtým. Síce si povieme, že sa musíme vyvarovať faulov, najmä tých zbytočných, no aj tak prídu. Často však pramenia z bojovnosti, prílišného chcenia. No a v koncovke to tiež neraz škrípe. V prvej tretine sme na to doplatili. My sme mali päť šancí a domáci ju vyhrali 1:0. Aj ja som spálil jednu stopercentnú. Na Rybára som šiel sám. Urobil som blafák na bekhend, no vyrazil to betónom," škrelo Draveckého, že nepomohol lepšie rozbehnúť posledný duel. Košičania v ňom prehrávali už 0:3. Nepoložilo ich to, stiahli na 2:3, potom ešte z 2:4 na 3:4, no na viac sa nezmohli, hoci podľa Vlada vyrovnanie viselo na konci vo vzduchu, no východniari vraj postrádali viac šťastia.

"Dravec" ako ho prezývajú spoluhráči nastúpil opäť v prvom útoku s Kmiťom a Bartošom. Pripísal si jednu asistenciu pri prvom góle Laža. Túto sezónu, rovnako ako tie predchádzajúce začal v útoku s dlhoročnými spoluhráčmi a rovesníkmi Bulíkom a Jenčíkom. No dlho to spolu nevydržali. "Neviem či sme v tomto zložení odohrali šesť či sedem stretnutí. Tomáš Bulík je už v Martine, ja som sa posunul do prvého útoku. Predtým som bol zvyknutý spoliehať sa na zohratosť, predsa len už sme sa s Tomášom a Rišom dobre poznali, ale teraz som zase pri skúsených hráčoch. A s Kmiťom i Bartošom sa mi hrá dobre. Pre mňa, keďže som mladý hráč, je len pozitívom, že som v prvej formácii, chcel by som sa v nej udržať."

Pred reprezentačnou prestávkou sa ešte budú hrať dve kolá. V piatok privíta HC mužstvo Liptovského Mikuláša, v nedeľu cestujú zverenci trénera Jána Selveka do Martina. "Oba zápasy by sme mali vyhrať, to je každému jasné. Ak budeme hrať tak disciplinovane ako povedzme v Žiline, som presvedťený, e to zvládneme."

VŠIMLI SME SI - Nekonečné čakanie na gól

Hokejisti HC Košice odohrali v tejto sezóne zatiaľ 23 stretnutí. Krídelník Vladimír Dravecký nechýbal ani v jedinom, no zatiaľ ani v jedinom sa nedostal do streleckej listiny. Pripísal si šesť asistencií, no ani jediný gól. "Veľmi ho chcem dať. Po prvom góle túžim už pekne dlho. Aj som z toho, že to neprichádza nervózny. Šancí streliž ho som už mal viac ako dosť. Pomaličky v každom zápase. Chcel by som pomôcť mužstvu. Najdôležitejšie je, aby sa darilo tímu, keď to tak bude, verím, že aj u mňa sa karta obráti," nádeja sa dvadsaťročný odchovanec Košíc.

Súvisiace články