Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Podľa českého bulváru Blesk "malý braček na Čechov opäť nestačil"

TASR|11. máj 2001 o 10:44

[b]MLADÁ FRONTA DNES: [/b] "Po šiesty raz sa českí reprezentanti stretli na MS so Slovákmi a zase vyhrali" - Hokejová reprezentácia ďalej prechádza bez ujmy majstrovstvami sveta. (...)

Praha 11. mája (TASR) - Ohlasy niektorých českých médií na víťazstvo Česka nad Slovenskom vo štvrťfinále hokejových MS (2:0):

SPORT:
"Federálne zákonitosti zostali v platnosti" - Bezchybná hra v defenzíve a skvelý gólman Hnilička boli základom úspešného vykročenia českého tímu k medailovým brehom. Zverenci trénera Augustu využili z veľkého počtu šancí len dve, súperovi ale nedovolili žiadnu odpoveď.

MLADÁ FRONTA DNES:
"Po šiesty raz sa českí reprezentanti stretli na MS so Slovákmi a zase vyhrali" - Hokejová reprezentácia ďalej prechádza bez ujmy majstrovstvami sveta. Prechod cez slovenský front síce bolel a dráždil nervy, ale mužstvo zvládlo štvrťfinále s noblesou šampiónov. Keby nepremárnilo slušnú porciu nájazdov, mohlo súpera v Hannoveri poraziť najmenej 5:0. Tradičná hokejová slabina, brankár, znovu podrazila Slovensku nohy."

BLESK:
"Tak opäť o medaily" - Vo vypätom derby vyhral pokojnejší tím. Malý braček opäť nestačil. Českí hokejisti zničili vo štvrťfinále majstrovstiev sveta suseda zo Slovenska, odstrelili ho 2:0 a siedmykrát po sebe sú v semifinále. "

LIDOVÉ NOVINY:
"Majstri sveta poslali Slovákov domov" - Českí reprezentanti vyhrali vo štvrťfinále i vďaka hrubej chybe brankára Lašáka. O šancu hrať v závere power play sa Slováci pripravili vlastnou nedisciplinovanosťou.

MORAVSKÉ SLOVO:
"Výhra nad Slovákmi priviala semifinále" - V takmer prázdnej hale začali českí hokejisti zápas v pekelnom tempe. K prebudeniu súpera po inkasovanom úvodnom góle možno napomohli aj posmešné poznámky na Lašákovu adresu.

www.hokej.cz:
"Česi provokovali Lašáka úspešne" - Český tím neporušil tradíciu, po šiesty raz zdolal Slovákov vo vzájomnom stretnutí na MS a víťazstvom 2:0 si otvoril cestu do semifinále. Obhajcovia majstrovského titulu prevýšili svojho súpera vo všetkých smeroch a za to, že vyhrali iba o dva góly môžu Slováci ďakovať len brankárovi Lašákovi, ktorý síce v úvode pustil nešťastný gól, ale potom vychytal niekoľko českých brejkov.

Súvisiace články