Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Podľa Bode Millera Armstrong dopoval

TASR|27. jan 2006 o 16:13

New York 27. januára (TASR) - Americký zjazdár Bode Miller neprestáva šokovať a po svojich výrokoch o vlastných alkoholických excesoch vytiahol doping ...

New York 27. januára (TASR) - Americký zjazdár Bode Miller neprestáva šokovať a po svojich výrokoch o vlastných alkoholických excesoch vytiahol doping svojich slávnych krajanov. Za pravidelných porušovateľov dopingových pravidiel označil priamo bejzbalovú hviezdu Barryho Bondsa a cyklistického fenoména Lanca Armstronga.

Najnovšie výroky celkového víťaza Svetového pohára a dvojnásobného majstra sveta uverejnil renomovaný magazín Rolling Stone. "Ak v súčasnosti chcete podvádzať, dá sa to. Barry Bonds a jemu podobní to evidentne robia, no nejde iba o nich. Ak nechcete, aby to označili za ďvedoméď podvádzanie, robte to ako Lance Armstrong - každé ráno dostával od lekára nejaké pilulky a na nič sa nespýtal, len ich zjedol," cituje Millera magazín. Agent dotknutého Bondsa sa k posledných výrokom odmietol vyjadriť. Jeho klient sa "preslávil" v roku 2003, keď priznal užívanie nedovolených prostriedkov. Údajne mu ich dával tréner a on nevedel, o čo ide. Fámu o Armstrongovom dopovaní pred polrokom opäť obnovil francúzsky športový denník LďEquipe. Miller patrí aj medzi kritikov systému na reguláciu užívania nepovolených prostriedkov. "Systém je zlý. Jediné, čo chcem, je, aby sa o tom hovorilo."

Súvisiace články