Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Podľa Blattera čaká Rusko ešte tuhý boj s rasizmom

Aj v slovenskom futbale možno registrovať iniciatívy v boji proti rasizmu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 8. apr 2015 o 14:30

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter si myslí, že hostiteľ najbližšieho svetového šampionátu Rusko musí prejsť ešte dlhú cestu v boji proti rasizmu.

MOSKVA. Najnovší prípad rasizmu v ruskom futbale majú opäť na svedomí fanúšikovia Torpeda Moskva. "Ešte je treba urobiť veľa práce. Ale je dobré vidieť, že Ruská futbalová únia vymenovala antirasistického inšpektora. Sankcie treba uplatňovať, ale rovnako dôležitá je výchova," reagoval Blatter prostredníctvom sociálnej siete.

Torpedo Moskva musí odohrať dva domáce zápasy pred prázdnymi tribúnami, čo je trest za propagovanie nacistických symbolov prostredníctvom transparentu počas nedeľňajšieho súboja na ihrisku Arsenalu Tula. Najnovší trest nadobudne platnosť až v máji.

Dovtedy bude Torpedo pykať rovnakým spôsobom za to, že jeho fanúšikovia častovali brazílskeho útočníkovi Zenitu Petrohrad Hulka zvukmi pripomínajúcimi opicu.

Nielen FIFA, ale aj Európska futbalová federácia (UEFA) sa spoločnými silami snažia vyhubiť zhubné dôsledky rasistických prejavov na futbalových štadiónoch. Obe organizácie dlhodobo propagujú osvetu prostredníctvom videí, odborných konferencií či priamo pred zápasmi.

Kampaň z dielne UEFA zameraná na boj proti rasizmu

Podobne zamerané iniciatívy možno registrovať už dlhšiu dobu aj na slovenských štadiónoch, keď samotní hráči prostredníctvom transparentov komunikujú protirasistický obsah.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.