Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Podľa Bartoša bolo víťazstvo na Slovane dopingom, na rivala si viac verili

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 00:00

Po zápase Steel Aréna aplausovala postojačky. Diváci si s radosťou vyskúšali mexické vlny, Košické mužstvo vyprevádzali z ľadu potleskom. Oceliari v

22. kole extraligy zdolali Poprad 6:2. Kapitána Košičanov Petra Bartoša hriali tentoraz nie len tri body, ale aj fakt, že herný prejav mužstva bol o dve triedy lepší ako v utorok proti Liptovskému Mikulášu. Vtedy sa po zápase ozýval napriek víťazstvu piskot, včera to bolo celkom iné. "Každý zápas chceme vyhrať. Pravda nie v každom zápase je hokej pekný. Iste, ľuďom sa viac páči takýto zápas, bolo to oveľa lepšie ako s Liptovským Mikulášom. No nám ide v prvom rade o víťazstvá. Musíme sa chytiť, no a keď si budeme veriť, tak budeme hrať aj pekný hokej," rozhovoril sa Bartoš. Zatiaľ nechcel meditovať nad tým, či sa do mužstva vkráda pohoda. "Povedzme, že sme mali najmä to šťastie, že sa k nám priklonilo, padá nám to tam. Už sme sa nenadreli na gól tak ako v iných zápasoch." S koncovkou si však oceliari výraznejšie potykali až v druhej tretine, lebo v prvej toho zahodili neúrekom. "Poprad hral veľmi zodpovedne, čakal na naše chyby. Spoliehali sa na brankára a na rýchle protiútoky. Potom bola prvá tretina."

Aj keď boli Košičania lepším tímom v úvode druhej tretiny sa Popradu naskytla možnosť vyrovnať, hral presilovku. Možno tam sa lámal chlieb. "Poprad je mužstvo, ktoré dokáže zápas otočiť práve v presilovke, dávali sme si na to pozor, našťastie oni góly nedali, zato my áno." Kedy bolo podľa Bartoša rozhodnuté? Kapitán mužstva nemal pocit, že by bolo už za stavu 5:1 hotovo. "Ani vtedy nebolo nič isté. Súper má skúsených hráčov, stačili by jeden, dva góly a bol by to celkom iný zápas."

V tretej dvadsaťminútovke domáci kontrolovali náskok. Vychádzali zo zabezpečenej obrany, no aj tak mali možnosť víťazstvo prikrášliť. "V kabíne sme si povedali, že nám stačí vyhrať aj 5:2. Hlavne Poprad nesmieme pustiť do nebezpečných protiútokov. Nie že bude niekto chcieť niečo vymyslieť, stratiť puk na modrej a súperovi ponúkne šancu. Zápas by sa tak zbytočne zdramatizoval. Veď výsledok 5:2 by pred zápasom bral každý, my potrebujeme víťazstvá, nie sa hnať bezhlavo za gólmi. Je veľmi cenné, že sme aj za tohto stavu hrali až do konca zodpovedne."

Po tomto kole nasleduje reprezentačná prestávka. Prichádza zverencom trénera Šterbáka vhod? "Teraz sa nám v posledných zápasoch darilo, ale aj tak sa na pauzu tešíme. Predsa len to cestovanie z Košíc je únavné, sme radi, že si oddýchneme a veríme, že vo víťaznom trende budeme pokračovať aj po prestávke," prehodil autor tretieho Košického gólu pri ktorom sa veľmi dobrou prihrávkou prezentoval Dravecký.

"Jaro Kmiť s Vladom Draveckým to zahrali veľmi dobre. Ja som sa už len musel sústrediť na to, aby som nesklamal, ideálnu príležitosť nespálil. Trafil som to tam, kde mal Kožuch voľné miesto." Možno aj Bartošovi by tento gól mohol pomôcť, predsa len hráča jeho formátu možno zaradiť medzi strelcov. "V tejto sezóne hrám viac pozadu, som brániacim hráčom. Tým však nechcem povedať, že ak sa naskytne šanca, že ju nechcem využiť. Ale v Košickom mužstve sú všetko kvalitný hráči a je jedno, kto dá gól. Hlavné je, aby sme vyhrávali, aby hrali Košice dobrý hokej. Lebo s Mikulášom to bolo trápenie, no vyhrali sme a dnes sa nik neopýta po akom výkone. Nám pomohol zápas na Slovane, proti Popradu sme si viac verili. Bol to pre nás správny doping. A po víťazstve v Bratislave prišli aj diváci, zrejme si povedali, že budeme hrať dobrý hokej, že sa prísť oplatí. Sme radi, že to vyšlo."

Súvisiace články