Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Podľa Bakoša je Philipp poslednou posilou pred Norimbergom

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skTomko našiel Radekovi miesto pri KledrowtzoviKošický hokejový klub získal na kvalifikáciu v Lige majstrov ďalšiu

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Tomko našiel Radekovi miesto pri Kledrowtzovi

Košický hokejový klub získal na kvalifikáciu v Lige majstrov ďalšiu posilu. Obranca Radek Philipp má síce kontrakt s Luelou vo Švédsku, ale sezónu začne v Košiciach. A oceliarom by mal pomôcť na turnaji v Norimbergu.

KOŠICE. Český 31- ročný legionár Radek Philipp už trénuje s Košičanmi. Klub zháňal do zadných radov ďalšieho hotového hráča a dohodol sa na krátkej zmluve s hráčom švédskej Luely. Oceliari tak vystužili tím pred turnajom, na ktorom chcú bojovať o jediné postupové miesto.

"Príchod Philippa sme riešili takmer mesiac. Chceli sme ním priniesť ešte viac kvality do našej defenzívy. Tento hráč bude u nás len do 15, septembra. Má totiž platný kontrakt s Luelou, takže jeho dlhšie zotrvanie neprichádzalo do úvahy," uviedol generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Do Nemecka sú súčasným kádrom

Podľa jeho slov je tento český bek poslednou posilou v kvalifikácii. "Na budúci týždeň by sme mali vedieť, kedy sa uzatvára oficiálne súpiska na Norimberg. Zmeny v skladbe mužstva by sa mali dať robiť do konca augusta. Ale my už na žiadnom hráčovi nepracujeme. Do Nemecka pôjdeme s tým, čo máme. Obranu sa nám podarilo vystužiť ďalším skúseným hráčom," poznamenal Bakoš.

S prírastkom, aj keď krátkodobým je spokojný aj tréner oceliarov Anton Tomko. "Tento hráč už má niečo za sebou. Chceli sme mať k dispozícii viac kvalitných obrancov, takže príchod Philippa len vítam," vraví Tomko.

Na súpiske 25 hráčov

Na súpisku už tréneri napísali mená 25 hráčov, ktorí pôjdu na turnaj. Stalo sa tak aj kvôli výrobe dresov do Norimbergu. Menoslov si však Tomko nechal zatiaľ pre seba. Isté je, že miesto poslednej posile už našiel. "Radim bude hrať v druhej obrane s Kledrowtzom. V prvej budú Tabaček s Babkom a v tretej Šterbák a Homér. Vo štvrtej zrejme Mocek so Špedlom. Chceme, aby sa dvojice do turnaja takto zohrávali, hoci nejaké zmeny nevylučujem."

Košice čaká na budúci týždeň od stredy do piatku domáci turnaj Cassovia Hockey Cup, na ktorom sa po prvý raz v drese oceliarov predstaví Radek Philipp, ktorý sa stal v uplynulej sezóne v drese ruského klubu Salavat Yulayev Ufa majstrom najvyššej ruskej súťaže.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.