Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Podľa Bahamčaniek bude šprint bez favoritky zaujímavejší

TASR|18. aug 2004 o 12:20

Atény 18. augusta (TASR) - Olympijský šprint v Aténach nebude mať pri neúčasti Marion Jonesovej jasnú favoritku, čo teší aj aktérky behu na najkratšej ...

Atény 18. augusta (TASR) - Olympijský šprint v Aténach nebude mať pri neúčasti Marion Jonesovej jasnú favoritku, čo teší aj aktérky behu na najkratšej trati.

"Keď všetci vedeli, že Marion vyhrá, nebola to žiadna zábava," povedala členka bahamskej víťaznej štafety na 4x100 metrov z OH 2000 Debbie Fergusonová. V Aténach však budú diváci "trpezlivo čakať, aby spoznali" víťazku, dodala jej krajanka Veronica Campbellová. "Každý bude sledovať preteky, či už pôjde o stovku mužov alebo žien," skonštatovala Fergusonová.

Trojnásobná olympijská víťazka Jonesová v Sydney suverénne vyhrala stovku i dvestovku. Beh na 100 metrov zvládla o viac ako tri desatiny rýchlejšie než striebroná medailistka, na dvojnásobnej trati bol rozdiel medzi prvými dvomi pretekárkami ešte väčší.

"Výsledok ženskej stovky je úplne otvorený," uzavrela Fergusonová. "Nie je tu nikto, o kom by bolo možné povedať, že získa zlato či striebro." Najväčšími favoritkami sú pri neúčasti Jonesovej Francúzska Christine Arronová, Američanky LaTasha Colanderová a Lauryn Williamsová či Bulharka Ivet Lalovová.

Úlohu favoritky v behu na 200 metrov Campbellová, držiteľka najlepšieho výkonu sezóny (22,18), odmietla so solvami: "Stať sa môže čokoľvek. Je to olympiáda." Jej najväčšou konkurentkou by mala byť mladá Američanka Allyson Felixová.

Súvisiace články