Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Podkošová sila i skúsenosti boli na strane maďarského tímu

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. zohrali v stredu posledný zápas Európskeho pohára FIBA pred domácim publikom, už ich čakajú len duely v

ukrajinskom Záporoží a poľskej Poznani. S maďarským Szolnokom po dramatickom závere prehrali 67:69, keď o víťazstve horťujúceho tímu rozhodli dve premenené trestné hody Némethovej sedem sekúnd pred koncom. Košičanky po tejto prehre definitívne stratili šancu na postup zo skupiny. Po stretnutí sme sa pozhovárali s najlepšou strelkyňou Delty Agnesou Nagyovou, ktorá zaznamenala 24 bodov.

V Szolnoku ste prehrali jasne 42:63. Neboli ste z toho pri nástupe na palubovku pre odvetou nervózne?

"Myslím si, že nervozita nebola. Išli sme do zápasu s tým, že nemáme čo stratiť, keďže v Szolnoku sme prehrali zdrvujúco o dvadsaťjeden bodov. Mohli sme len prekvapiť. Povedali sme si, že budeme bojovať do poslednej chvíle a budeme sa snažiť zápas vyhrať. Žiaľ, záver sa nám nevydaril, taký je šport."

V prvom polčase ste mali navrch, v priebehu zápasu ste viedli aj o jedenásť bodov. V závere však maďarský kolektív zápas otočil. Čo bolo podľa vás príčinou, že Szolnok dokázal váš mierny náskok dotiahnuť?

"Súperky mali najmä dve kvalitné hráčky pod košom. My sme nemali k dispozícii Škvarekovú a Libičová sa po dvojtýždňovej tréningovej pauze tiež ešte iba rozbieha. V tom vidím príčinu. Súhra družstva s pivotkami nám veľmi nevyša, najmä v obrane."

Szolnok naozaj zvrátil vývoj stretnutia najmä vďaka pivotke Farmerovej. Vo vašom tíme podkošová hra pokryvkávala, okrem Šodovej ostatné hráčky doskakovali lopty len veľmi ťažko...

"Iste. Maďarky mali aj výškovú prevahu, kým nám chýbala sila pod košom."

V poslednej minúte ste za stavu 65:67 hádzali dva trestné hody. Zachovali ste si chladnú hlavu a oba ste premenili. Netriasli sa vám ruky?

"Pred šestkami som si povedala, že budem dávat len na vyrovnanie, takže nervózna som nebola. Verila som do poslednej sekundy, že zápas uhráme, no nepodarilo sa."

Tréner Krajňák sa vyjadril, že v dramatickom závere rozhodli skúsenosti maďarského celku. Súhlasíte?

"Určite, prejavila sa najmä kvalita štyroch zahraničných hráčok v drese Szolnoku."

Šanca na postup padla, s čím pôjdete do budúcotýždňového súboja v ukrajinskom Záporoží?

"Skúsime oba zápasy, ktoré máme ešte pred sebou, vyhrať. Chceli by sme totiž zvonku aspoň získať nejaké bodíky, keď na postup už pomýšľať nemôžeme.

Ďalší stredajší výsledok A-skupiny: Dinamo Moskva - Kozačka Záporožie 92:66 (40:36), najviac bodov: Daugarukavová 24, Van Gorpová 19 - Burenoková 18, Aleškinová 15.

Tabuľka A-skupiny

1. Dinamo752543:50412

2. Szolnok752479:45212

3. Delta V.O.D.S.624369:3818

4. Záporožie523317:3307

5. Poznaň514320:3616

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.