Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Podkonický sa upísal na rok Washingtonu

SITA|15. júl 2003 o 14:33

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Slovenský hokejový útočník Andrej Podkonický podpísal ročný dvojcestný kontrakt s tímom NHL Washington Capitals a po dvoch rokoch v Európe sa opäť vracia do zámoria. Prestup zvolenského rodáka do nemeckého tímu EHC Freiburg sa

tak neuskutoční. Na základe dohody Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a kanadsko-americkej profesionálnej ligy (NHL) môžu totiž európski hráči v termíne do 15. júla odísť do zámoria aj prípade, ak majú podpísaný platný kontrakt s niektorým tímom zo starého kontinentu. Vo Washingtone pôsobili v uplynulej sezóne NHL aj dvaja slovenskí útočníci Peter Bondra a Ivan Čiernik. "Washington prejavil o mňa záujem asi pred týždňom. Do troch dní mi poslali zmluvu a ja som sa ju rozhodol podpísať v takom znení, aké mi ponúkli. Je to pre mňa druhá šanca prebojovať sa do NHL. Takáto ponuka sa neodmieta. V septembri absolvujem prípravný kemp a potom uvidím. Aj keď som počul o záujme spoza mora, nedával som tomu veľkú šancu. Ak sa mi nepodarí prebojovať do prvého mužstva, pokúsim sa upozorniť na seba v AHL. Vo Freiburgu moje rozhodnutie pochopili," povedal Andrej Podkonický, ktorý naposledy hral za Iserlohn Roosters, kde mu po sezóne vypršala ročná zmluva. V uplynulej sezóne odohral za Iserlohn 52 stretnutí, v ktorých mal bilanciu 18 gólov a 15 asistencií. V hodnotení kanonierov DEL obsadil 13. miesto.

Dvadsaťpäťročný útočník je schopný hrať na ľavom krídle i na poste stredného útočníka. Podkonického si v roku 1996 vybralo St. Louis v 8. kole vstupného draftu NHL. Bluesmani neskôr slovenského hokejistu poslali do tímu Florida Panthers. Tam odohral šesť zápasov a vsietil jeden gól. V najprestížnejšej kanadskej juniorskej CHL získal spoločne s Mariánom Hossom Memorial Cup, takzvaný malý Stanleyho pohár.

Súvisiace články