Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Podhradský vie, že góly niekedy padajú aj zo šatne

Sportnet|Publikované 11. nov 2005 o 00:00

Košice Extraligisti sa na pár dní vzdali kvôli reprezentácii zápasového adrenalínu. Košičania od posledného kola v Martine nemali čas hlivieť. Denne

trénovali dvojfázovo, voľno dostanú až počas víkendu. Spomedzi hokejistov HC je v štatistikách hneď po Lažovi najvyššie obranca Peter Podhradský. Celkove mu v súťaži patrí osemnáste miesto, v konkurencii obrancov štvrtá priečka. No všetci hráči pred ním majú na konte minimálne o päť až sedem stretnutí viac. Lebo Peter má iba osemnásť štartov, o ďalšie ho pripravilo zlomené rebro.

"Ani tých osemnásť štartov nie je pravda. V Skalici som sa po zranení obliekol do výstroja, no ešte to nešlo, takže som nehral," podotkol v tejto sezóne mimoriadne produktívny zadák. S bilanciou päť gólov a deväť asistencií by mohol byť spokojný. "Hráča vždy poteší, ak boduje. No v prvom rade ide o mužstvo. Keby som mal aj neviem koľko bodov, ale nášmu tímu to vôbec nepôjde, tak sa ani z osobných úspechov neviete tešiť. Máme tu predsa ciele a tie sú najvyššie, každý chce, aby sme išli až do finále."

Tak plodných sezón ako je doposiaľ táto veľa nemal. Sú však také, na ktoré spomína najradšej. "V extraligovom ročníku 1999/2000 sme so Slovanom získali titul. Mal som vtedy len dvadsať, darilo sa mi, rovnako klubu, skončil som dokonca v reprezentácii na majstrovstvách sveta. To bola sezóna ako zo sna, vtedy som to ešte ani nevedel poriadne oceniť. No a rád spomínam aj na jednu v Amerike. Vyslovene sa mi darilo, čo je ale paradoxné, môj klub sa nedostal ani len do play off."

V jednom by si z neho mohli brať príklad aj útočníci. Nepatrí medzi hráčov, ktorí by sa zdráhali vystreliť. Tvrdí, že zakončením vždy pokazíte menej ako nadbytočnou prihrávkou. "Keď vypáliš máš šancu dať gól a tie niekedy padajú aj zo šatne. Týmto spôsobom sa najskôr vyhrabete z krízy, nie sme v stave, aby sme hrali na krásu, to sa aj tak dnes nenosí. Nemá cenu vymýšľať," radí spoluhráčom. Len tak sa podľa neho môže mužstvo pretĺcť do popredia. Veď ak by Košičania nemali za sebou víťaznú predohrávku na Slovane, tak sú až na siedmom mieste. A vlastne ani piate nezodpovedá ambíciám. "Každý si uvedomuje, že ide o prémie, o sponzorov, ktorí dali v tejto sezóne do klubu nemalé prostriedky. Robí sa tu humbuk okolo novej arény, na ktorú sa už všetci tešíme. Čakalo sa, že budeme do druhého miesta, možno tak ešte tretí, terajšie postavenie je sklamaním. Nás postihla kríza na začiatku, nevyhne sa jej nik. Teraz nás čaká doma viac stretnutí, dosť sme už pred vlastným publikom popúšťali bodov, takže berieme len víťazstvá."

ZAUJALO NÁS

Chcel reprezentovať, ale...

Aj odborníci tvrdia, že má výbornú fazónu. Do reprezentácie ho však nedostala. Na poslednú chvíľu ho pred turnajom v Nemecku akurát zaradili medzi náhradníkov. "Každý by chcel reprezentovať, aj ja," netají hokejista Peter Podhradský. "Ale svoj názor by som si nechal pre seba. Beriem to tak, že vždy je to o dôvere ľudí a o tom, či niekomu pasujete do koncepcie," nechcel viac rozoberať reprezentačnú tému. (tt)

VIETE, ŽE...

Polovýchodniar

Je odchovancom bratislavského Slovana. V minulosti boli hráči z hlavného mesta na východe raritou. Pravda, dnes sú v tíme HC Košice traja. "Nemám rád, keď ľudia rýpu do toho, že Bratislavčan je na východe, alebo Košičan v Blave. Dnes je a nielen v hokeji tak masívny pohyb ľudí za pracovným miestom, že by som sa nad tým ani nepozastavoval. Veď koľko východniarov skončilo v Bratislave? Okrem toho veľká časť mojej rodiny je i tak z východu. Mamka je odtiaľ, takže moje korene sú aj z východu. Ako chlapec som trávil letá v Ladomírove, to je dedinka blízko ukrajinských hraníc," prezradil nám o sebe najproduktívnejší obranca košického mužstva P. Podhradský. (tt)

Súvisiace články