Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Podhradskému so Smrekom to nemeckí novinári pekne naložili

Sportnet|Publikované 8. nov 2006 o 23:00

Košice V reprezentačmom tíme trénera Júliusa Šuplera pred Nemeckým pohárom je trio hráčov pôsobiacich v Nemecku (Čiernik, Podhradský, Milo). Obranca

Frankfurtu Peter Podhradský (na snímke) je jednou z opôr tímu Lions. Svedčí o tom aj pohľad na štatistické ukazovatele. V dvadsiatich stretnutiach nazbieral sedemnásť bodov za osem gólov a deväť asistencií. Odchovanec bratislavského Slovana tak nadväzuje na vydarenú sezónu z Košíc, kde bol najproduktívnejším hráčom mužstva a to aj napriek tomu, že hráva na poste obrancu.

"To viete, že ma pozvánka do reprezentácie potešila. A malo to aj iné pozitívum, prišiel som aspoň na chvíľu do Bratislavy. Naposledy som bol doma, keď sme hrali prípravný zápas s Nemeckom. A Vianoce sú veľmi otázne. Hráme 23. decembra a potom dvadsiatehošiesteho. Neviem teda, či sviatky nestrávim vo Frankfurte. Teraz som priletel v pondelok, mohol sa stretnúť s rodinou, kamarátmi. To, že reprezentujete má teda aj iné výhody," zasmial sa Peter.

Po dlhom zvažovaní sa v lete rozhodol pre Frankfurt. A zatiaľ je s voľbou spokojný. "Výsledky síce neboli zakaždým podľa predstáv, ale náladu nám zlepšil posledný víkend. Vyhrali sme oba zápasy," rád konštatoval druhý najproduktívnejší hokejista Lions. Viac bodov - 21 - nazbieral už len Chris Taylor. "Musím zaklopať, zatiaľ sa mi darí. Spĺňam očakávania trénerov a manažéra, ktorý mu už na začiatku povedali, čo odomňa chcú. Hrávam veľa. Chodím na presilovky, oslabenia. Keďže môj spoluhráč a kamarát Peter Smrek je už takmer dva mesiace zranený, točia sa len šiesti beci a niekedy toho mám plné zuby."

Krajan, s ktorým hrával v jednej formácii mu chýba. "Peter je dobrý obranca. Klub mal veľkú snahu získať ho zo Švédska a podarilo sa mu to. Škoda, že nám teraz chýba. A nielen on. Zranený je aj Martin Reichel, ktorý mal rozrezané stehno a ešte jeden kľúčový hráč je dlhodobo na listine maródov. Ak sa všetci vrátia, budeme oveľa silnejší."

Predtým už legionárčil v Česku, hrával za morom. Vie, že od cudzinca sa čaká viac a ak sú nejaké problémy, tak na muške sú najskôr legionári. "A tak je to aj v Nemecku. Hneď na začiatku som sa o tom presvedčil aj s Petrom Smrekom. Po štvrtom zápase si nás podali. Menovite. Analyzovali v novinách stretnutia a nášmu tímu sa nedarilo. Tri zo štyroch sme prehrali. Tak nám to pekne naložili. Iba nám. Ale beriem to tak, že Nemci majú radi Kanaďanov. Skôr si to vyžerieme my, ale nejdem z toho robiť vedu. Prišli víťazstvá, pár lepších zápasov, zabudlo sa na to, čo bolo na začiatku."

Podhradský momentálne nemôže byť pod paľbou kritiky, lebo pre tím Frankfurtu znamená veľa. V produktivite prevyšuje aj útočníkov, tréneri ho maximálne vyťažujú. "Tréneri sú v pohode. Veľa s hráčmi komunikujú. Štatistiky však pre nich nie sú prvoradé, rovnako ako pre mňa. Veď ide hlavne o to, ako sa darí tímu. To, koľko ste dali gólov, na koľko prihrali sa cení tak pri uzatváraní novej zmluvy. Vtedy si hráč môže zapýtať viac, lebo za neho hovoria čísla."

Peter bol aj pri Šuplerovej premiére na začiatku sezóny, keď Slováci podľahli Nemecku. Pred odchodom do Hannoveru je presvedčený, že Nemecký pohár nájde náš celok vo väčšej pohode. "S Nemeckom to bol prvý zápas, chlapci neboli rozohraní. Teraz má každý v nohách aspoň dvadsať stretnutí, verím, že to bude lepšie. Máme dobré mužstvo, chceme to potvrdiť a na turnaji vyhrávať," hovorí skúsený zadák, ktorý si v Nemecku buduje meno a rád by si kredit vylepšil aj na Nemeckom pohári.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.