Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Podhradčanov čaká už desiata sezóna v „kraji“

Starí páni. V rámci osláv si zmerali sily aj Starí páni Krh. Podhradia a maďarskej obce Domoszló. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 9. júl 2014 o 00:00

V rámci osláv 20. výročia si činovníci okolo futbalu zaspomínali aj na deväťsezónne účinkovanie v najnižšej regionálnej súťaži.

V rámci osláv 20. výročia vzniku FK Krásnohorské Podhradie si činovníci okolo futbalu zaspomínali aj na deväťsezónne účinkovanie v najnižšej regionálnej súťaži.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Vypadávajúci Jablonov n/T, ktorý niekoľko sezón účinkoval v V. lige skupiny Juh nahradili po skončení sezóny 2003/2004 futbalisti spod hradu Krásna Hôrka.

Po Veľkom Folkmari a Nižnej Myšli sa tak stali tretím nováčikom súťaže. V tej dobe klubu už dlhé roky šéfoval Tibor Szarka, ktorý v roku 2012 túto funkciu zanechal a klub zvolil za šéfa Štefana Kúna.

Rožňavský okres tak v premiérovom ročníku zastupovali Podhradčania v regióne spolu so Štítnikom. Bol to pre nich historický postup, nakoľko ešte nikdy predtým inú ako okresnú súťaž nehrali.

Deväťročné účinkovanie raz prerušené

„Deväťročné účinkovanie v piatoligovej spoločnosti bolo raz prerušené, keď po vypadnutí sme sa na rok ocitli opäť na okresných trávnikoch. Po prvýkrát sme teda postúpili v sezóne 2003 a ako nováčik skončili na ôsmej priečke. Následné dve sezóny sa nám darilo a uzatvárali sme elitnú štvorku. Ďalšia sezóna nám vyniesla siedme miesto a piata pekný bronzový stupienok. V súťažnom ročníku 2008/2009 sme ako posledné mužstvo vypadli do okresu, ale o rok neskôr si chlapci po druhýkrát vybojovali piatoligovú miestenku. Odvtedy v súťaži pôsobíme a nová sezóna 2014/2015 bude tak jubilejnou desiatou,“ zaspomínal bývalý predseda Tibor Szarka.

Tréneri pod hradom

V Krh. Podhradí pôsobilo niekoľko trénerov a trikrát sa tam vrátil Zoltán Breuer.

„Po prvýkrát som sa v úlohe trénera v Krh. Podhradí predstavil v sezóne 2002/2003, keď mužstvo pod mojím vedením postúpilo do najnižšej regionálnej súťaže. Po ôsmom kole premiérovej jesene ma na poste lodivoda vystriedal Milan Mravec a mužstvo skončilo na ôsmom mieste,“ uviedol Zoltán Breuer.

Do druhej sezóny nastúpili Podhradčania s novým trénerom Ladislavom Deméňom, ktorý mužstvo viedol ďalšie štyri roky.

„V piatom ročníku (2007/2008) som s klubom dosiahol najlepšie umiestnenie, keď mužstvo skončilo na treťom mieste. V najlepšom treba skončiť, a tak som svoje účinkovanie v Podhradí ukončil,“ povedal L. Deméň.

Následne odovzdal post lodivoda po druhýkrát Z. Breuerovi, ktorý pôsobil v Rožňave a na jar 2009 ho pri štvrtoligistoch nahradil A. Milko. Ponuka, ktorú dostal z Podhradia ho neprekvapila.

„Môj príchod nevzišiel zo dňa na deň, ale potrebovali ma po odchode L. Deméňa. Väčšina hráčov boli vlastne moji bývalí spoluhráči a dobre sme sa poznali. Naďalej sme tak začali budovať futbal v Podhradí. No to sa nepodarilo, pretože v šiestom ročníku sme vypadli do okresu,“ uviedol Z. Breuer.

Breuer po tretíkrát

V jesennej časti 2009/2010 na okresných trávnikoch mužstvo viedli hrajúci tréneri Jaro Piater a Gabriel Lázár.

Po jeseni prišiel do Podhradia skúsený tréner Július Balta, ktorý doviedol expiatoligistov k návratu na regionálne trávniky. Po poldruharočnom pôsobení Balta Podhradie opustil a v jeseni 2011 mužstvo viedol Miloš Gallo. Ten však od jarnej časti už nastúpil ako hráč Gemerskej Polomy, kde pôsobí doteraz. Tak od jarnej časti 2012 prevzal kormidlo po tretíkrát Zoltán Breuer a trénerskú taktovku drží podnes.

Toto je časť posledného desaťročia pôsobenia klubu v krajskej súťaži, ktorá sa od novej sezóny bude volať po reorganizácii opäť V. liga Košicko-gemerskej skupiny. V ostatnom ročníku Podhradčania skončili na treťom mieste o skóre za Turňou n/B a víťazom z Gemerskej Polomy.

Súvisiace články