Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Podhradčania už majú letnú prestávku

Spišské Podhradie. Po domácej prehre so Svitom už majú súťažný ročník 2015/2016 Podhradčania ukončený. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 10. jún 2016 o 22:00

V poslednom domácom zápase neporušili jarnú „tradíciu“.

SP. NOVÁ VES. V nedeľu sa skončí futbalová sezóna 2015/2016. Ako prví ju už majú za sebou v krajskej ligovej súťaži futbalisti Spišského Podhradia.

Netradične v stredu si Podhradie predohralo majstrák so Svitom. V kvalitnom stretnutí sa nakoniec lúčilo so sezónou prehrou 2:3.

„Bola to vzájomná dohoda oboch klubov. Skôr je to otázka pre funkcionárov. Predohrávka prišla vhod, lebo tak v nedeľu už budeme mať voľno,“ povedal tréner Spišského Podhradia a hneď pridal zhodnotenie zápasu, ktorý jeho zverenci prehrali 2:3: „Bol to trošku smoliarsky zápas. Aj keď sme hrali vyrovnanú partiu, na 2:3 sme inkasovali v samotnom závere. Remíza by svedčala oveľa viac.“

Kam v nedeľu na futbal?

Na konečné umiestnenie v tabuľke 4. ligy Juh si Spišské Podhradie ešte musí počkať. Susedia pod ním by ho mohli ešte po nedeli teoreticky preskočiť. Pod Spišským hradom už môžu bilancovať súťažný ročník.

„Keďže som maximalista, tak spokojnosť nie je. Hlavne v domácich zápasoch sme mohli dosiahnuť viac. Máme mladé mužstvo a je na čom stavať,“ stručne povedal tréner Silvester Janík.

Tréner Podhradčanov, ale aj celé mužstvo tak majú v nedeľu kopec času. Futbal ovládne celú Európu, ale aj v regióne je si z čoho vyberať.

„Som Levočan, tak sa možno pôjdem pozrieť piatoligový majstrák Levočanov. Lákajú ma šlágre Hrabušice – Harichovce alebo Smižany – Teplička. Víkendová ponuka futbalu je nesmierne bohatá,“ dodal Silvester Janík.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.