Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Podhradčania sa s prípravou neponáhľajú

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

Napriek štyrom stretnutiam, ktoré piatoligisti Krh. Podhradia už absolvovali, zimná príprava sa rozbieha o čosi pomalšie. Vedenie sa doteraz

neprebudilo zo zimného spánku, a tak sú pre trénera Zoltána Breuera niektoré otázky nezodpovedané.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Podobne ako pred štartom do jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka je v období zimnej prípravy situácia pod hradom Krásna Hôrka navlas rovnaká a funkčný je iba tréner Z. Breuer a kapitán mužstva Š. Kún.

Chýba komunikácia

"Zimnú prípravu už s jasnou koncepciou a prioritami rozbehli aj v niektorých kluboch z okresných súťaží, ale u nás ešte neprebehla ani výborovka či hráčska schôdza a taktiež nemám jasno v otázkach materiálno-technického zabezpečenia, od ktorého sa odvíja aj hráčsky káder čo do možnosti realizácie posíl, či predĺženia hosťovania hráčov," začal tréner FK Krh. Podhradia Zoltán Breuer.

Kondičné resty

I napriek tomu začali piatoligisti s prípravou a odohrali už tri stretnutia. Zdolali Bátku 6:1, Štítnik K.T. 2:1 a podľahli V. Blhu 1:6, keď jediný gól dal v závere Š. Kún. "Hlavne v poslednom stretnutí sa prejavili následky netrénovanosti, keď sme dokázali hrať iba desať minút, a potom kondične odpadli. Mali sme síce aj šance, ktoré ostali nevyužité a za stavu 1:1 Lázar nepremenil náš pokutový kop. Najprv opečiatkoval tyč a následne bránu prestrelil. V zápase so Štítnikom K.T. sme mali výhodu a menšie ihrisko nám vyhovovalo viac ako domácim, ale proti V. Blhu to bolo naopak. Na kvalitnej hracej ploche s umelým trávnikom nás doslova štvrtoligista rozbehal a kondične sme nestačili za loptou. V stretnutí s Honcami sa nám darilo viac, ale zakončenie mohlo byť oveľa dôraznejšie. Budeme pokračovať v tréningoch, kondičné resty doháňať a cez víkend odohráme zápas. Jedna tréningová jednotka je síce žalostne málo, ale hráči sú rozlietaní za pracou, na týždňovkách, alebo majú študijné povinnosti. Som preto rád, ak sa zídeme v piatok v telocvični," uviedol na margo prípravy Z. Breuer. Koncom februára absolvujú futbalisti Krh. Podhradia krátke sústredenie v Dlhej Vsi.

Ťažšia odveta

Tréner Z. Breuer sa v jarnej odvete bude spoliehať predovšetkým na starších skúsených hráčov a taktiež uvažuje o dvoch posilách. "Či sa moje predstavy zrealizujú, závisí predovšetkým od finančnej situácie klubu. Bolo by potrebné posilniť post ľavého obrancu a stred útoku. Samozrejme, okrem stabilných hráčov počítam naďalej s predĺžením hosťovania pre Šomšáka a verím, že mu funkcionári Pače nebudú brániť v jeho ďalšom napredovaní a dôjde k dohode. Šándorovi končí hosťovanie, má iné ponuky a Barna má taktiež namierené inam. Ciele sú už niekoľko rokov známe. Chceme nadviazať na tradície, hrať futbal pre potešenie a udržať sa ako dosiaľ v hornej časti medzi elitou, i keď odveta bude ťažšia. Cestujeme na pôdu mužstiev z horných priečok do Helcmanoviec, Prakoviec, Gem. Hôrky a Margecian. Doma hostíme Smižany a Sp. Vlachy," zakončil Z. Breuer.

Nepriechodné návrhy

Kapitána Štefana Kúna najviac trápia skutočnosti okolo uvoľňovania hráčov na hosťovania či prestup. "Niektorí funkcionári z nižších súťaží často nie sú ochotní ani len počuť a nie to ešte rokovať o návrhoch, ak máme záujem o služby mladých talentovaných hráčov. Zabudli však na to, že v minulosti, keď aktívne hrávali futbal, vždy ich motivovali vyššie ciele. Z vyšších súťaží by hráčov brali, ale naopak často zbytočne talenty blokujú a bránia ich športovému rastu a napredovaniu. Obce si nechcú pomáhať i napriek tomu, že v súťaži, v ktorej sa nachádzajú a hrajú kdesi pod čiarou, im o nič nejde," posťažoval sa Š. Kún.

VŠIMLI SME SI

V prvom stretnutí jarnej odvety do hry nezasiahne skúsený Piater, ktorého stopla prenesená červená karta a taktiež si od futbalu na tri stretnutia oddýchne P. Breuer, ktorý si v jesennej časti už dvakrát potykal s červenou kartou a musel nedobrovoľne predčasne pod sprchy. Raz stál taktiež po štvrtej žltej karte. Ako uviedol, v odvete sa chce venovať predovšetkým hre a nadviazať na predošlé sezóny, v ktorých ani nepamätá, kedy videl čo i len žltú kartu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.