Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Podhradčania sa obzerajú po posilách

Sportnet|Publikované 30. jan 2009 o 23:00

S doterajším priebehom zimnej prípravy vyslovil kormidelník šiesteho celku treťoligového peletónu Emil Jacko. V pôvodnom kádri nastalo niekoľko zmien

nielen smerom von, ale aj do vnútra. Podhradčania skúšajú niekoľkých hráčov, ktorí by mali vyplniť hroziace biele miesta zostavy po avizovaných odchodoch.

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Tréningový stan rozložili v domácich podmienkach, kde majú vytvorené dobré podmienky. V tomto mesiaci na behy využívali nielen dvesto metrový tartanový okruh, ale aj okolité terény, k dispozícii majú umelé ihrisko s osvetlením.

Denne trénujú

Do prípravy sa zapojilo 22 hráčov medzi ktorými je aj trojica brankárov Šurica, Tirpák a Chrúst. Ten je pod Spišským hradom na skúške zo Sabinova. "Počasie nám prialo a v stredu i štvrtok nám trocha nasnežilo čo však nemôže narušiť našu prípravu. Odohrali sme štyri z dvanástich stretnutí. Trénujeme jednofázovo podľa možnosti hráčov, ktorí majú študijne či pracovné povinnosti. Odohrali sme štyri stretnutia, prešovský dorast U17 sme zdolali 2:1 po góloch Juska, Biscáka, s Veľkým Šarišom sme prehrali 1:3, gól dal Glevický. Zápas sme mali dobre rozohraný, dlho sme viedli, ale po prestriedaní sme inkasovali góly. Podľahli sme aj Bardejovská N. Ves 3:4. O naše góly sa postarali Biscák, Mišenčík, Maliňák. V strede týždňa sme vyhrali nad prešovským dorastom U19 2:1, keď úspešnými strelcami boli Biscák a Maliňák," hovorí tréner. Ako dodal plánujú ešte odohrať osem stretnutí so súpermi rôznej kvality, pričom jednou z generálok pred odvetnou časťou bude súboj s druholigovými Lipanmi.

Odchody sa snažia vyvážiť

Výsledky spomínaných stretnutí sú podľa slov kormidelníka trocha rozpačité, ale vzhľadom na to že na zápasy nastúpili z hrubej prípravy je spokojný. "Necelý mesiac prípravy ukázal že môžeme pokračovať v dobrých výkonom aj v jarnej časti. Viac ako výsledky som sledoval herný prejav jednotlivcov aj nových hráčov, ktorých skúšame. V závere kondičnej prípravy a obmenách ktoré sú v kádri má mužstvo svoju fazónu a mohlo by pokračovať v dobrých výkonoch," prezrádza E. Jacko. Z jesenného kádra odchádza dvojica Onofrej a Haničák, ktorí to majú namierené do košickej Lokomotívy. Hosťovanie sa skončilo Kaňuchovi, ktorý však uvažuje o skončení aktívnej činnosti. Kormidelník pre odvetnú časť ani s Matfiakom a V. Gondom. " Snažíme sa odchody adekvátne vyvážiť. Pripúšťam, že novým hráčom môžu chýbať väčšie skúsenosti, ale v ostatných dueloch ukázali poriadnu kus bojovnosti. Ak im vydrží iste sa dokážu presadiť aj do základu. Trénuje s nami odchovanec Gonda, Z Prešova Mruz a Prusák, z hosťovania sa vrátil Lendacký. Z Bardejova skúšame Juska, ktorý bol na hosťovaní vo Svidníku. Potešilo by ak by súčasný káder aj s novými hráčmi ostal pokope. Nevylučujem však že niektorí z nich sa nedostanú do širšieho výberu dvadsiatky, ktorý by mala byť základom v jarnej časti. Nováčikovia sa ukazujú v dobrom svetle, a hoci som si myslel, že bude ťažké nahradiť odchádzajúcich opak je pravdou. Ukazujú svoj hráčsky potenciál a mám dobrý pocit. Očakávam, že chlapci sa pokúsia zviditeľniť a budú chcieť obliekať náš dres iste pomôžu podhradskému futbalu," konštatoval E. Jacko. Miesto na hrote útoku by mal po odchode Kaňucha zaujať Pokrivčák, ktorý sa zotavuje po operácii. "Už v jeseni naznačil že vie strieľať góly a teraz sa solídne ukazuje v strede poľa Biscák, ktorému sa darí aj strelecky. Potešilo by ma, ak by mu vzostupná forma vydržala čo najdlhšie a rovnako mu nezvlhol pušný prach," dodal lodivod šiesteho celku. Podhradčania dnes na pravé poludnie odohrajú na umelom trávniku v Sp. N. Vsi piaty zápas prípravy s dorastencami Sp. N. Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.