Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Podarí sa Tatranu zrušiť dnes komplex Lučenec?

Sportnet|Publikované 2. okt 2006 o 22:00

Prešov Pred stretnutím so Zlatými Moravcami bol súpera mapovať priamo v akcii asistent Štefan Tarkovič. Hlavnému trénerovi zrejme ponúkol

kvalifikované informácie. Zeleno bieli totiž potom "naostro" nasúkali tímu J. Rosinského tri utešené góly. V čase, kedy sa rodilo jasné víťazstvo zeleno - bielych, pod Vihorlatom hral ich najbližší súper LAFC Lučenec. Mal aj tam tréner 1.FC Tatran Prešov Peter Polák svojho "vyslanca"?

"My ideme do Lučenca a lepšie je teda vidieť súpera na jeho ihrisku. Napriek tomu, informácie z Humenného, kde LAFC prehral 1:4, máme. Máme správy, že tréner hostí V. Rusnák vraj nenasadili do hry štyroch hráčov zvyčajnej základnej zostavy. Možno v tom bolo taktizovanie pred našim dnešným vzájomným duelom, možno ich šetril na zápas s nami," mienil pred odchodom do dejiska zápasu prešovský tréner. "To nie je ale to podstatné. My sa musíme nachystať aj na zápas v Lučenci maximálne zodpovedne, podľa vlastných predstáv. Rátať aj s tým, že toto mužstvo sa opäť vynasnaží vytiahnuť na Prešov, kde žije jeho tréner. Ako vravím, my ale máme vlastné predstavy a spravíme všetko, aby naša séria bez prehry mala pokračovanie aj v Lučenci." Tím V. Rusnáka bol prešovským strašiakom v minulej sezóne ("pamätná" domáca prehra 1:3) a neodštartoval s ním vydarene ani túto. V treťom kole vyhral LAFC v Prešove 1:0. Bolo by už načase, túto bilanciu vylepšiť a požičané si zobrať späť... "Nazdávam sa, že v 1.FC Tatran sme nastúpili a pokračujeme v dobrom trende. Čo viac pred zápasom povedať? Ideme zabojovať. Mužstvu verím, že pre náš úspech urobí všetko čo je v jeho silách a schopnostiach." Čo by asi tak podľa vás malo na lučenecký tím platiť, s čím naňho hodláte vyrukovať? "Na každého súpera vytiahneme vždy iný taktický spôsob vedenia zápasu. Svoje o mužstve Lučenca vieme a podľa toho sa zariadime. Z konkrétnosti prezradím, že sa pokúsime nedať mu priestor na rozohrávku v strede poľa, nepustiť ho ku kombinačnej hre." Prešov pokračuje v zhustenom programe. "Anglické" týždne sú náročné na kondíciu a pri takejto záťaži nesú aj riziko častejších zranení. Ako na tom teda aktuálne 1. FC Tatran je v tomto smere? "Zvýšenú fyzickú náročnosť nahusteného programu sa snažíme rozložiť rovnomerne. Preto sú v našej zostave častejšie korektúry. Našťastie, zranenia sa našim hráčom vyhýbajú. Okrem potrestaného Browna, sú všetci ostatní hráči kádra k dispozícii."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.