Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pod Vihorlatom začala zimná predpríprava

Sportnet|Publikované 28. nov 2005 o 23:00

Humenné - Po Michalovčanoch a Trebišovčanoch už vstúpili do zimnej predprípravy aj futbalisti HFC Humenné. V pondelok sa po týždni voľna zišlo na

prvom tréningu pod Vihorlatom spolu dvadsaťjeden hráčov, pričom nechýbal ani základ realizačného tímu Jozef Škrlík (tréner), Emil Sudimák (asistent), František Buzek (ved. mužstva) a Dušan Hrabovský (masér).

Po úvodných slovách v šatni vybehli hráči na tréningové ihrisko, kde po rozbehaní prišli na rad ľahké akcie s loptou v pohybe... "Našim zámerom je trénovať tri týždne, teda do 16. decembra a to raz denne. Náplňou je ľahká predpríprava, aby sa chlapci udržiavali v kondícii, no zároveň si chceme doliečiť zranenia a šrámy, lebo jeseň bola pre nás dlhá, ak rátam aj barážové stretnutie, vlastne najdlhšia zo všetkých druholigistov," konštatoval tréner HFC Jozef Škrlík, ktorý sa so svojimi zverencami bude stretávať od pondelka do piatku, víkendy budú voľné. "Budeme využívať tréningovú hraciu plochu, možnosti na zimnú prípravu sú dobré, k dispozícii máme bazén, posilňovňu, okolité lesné priestranstvá využijeme na výbehy. Chceme, aby tréningová činnosť bola variabilná," naznačil humenský tréner možnosti.

Z jesenného kádra chýbal akurát Štefan Tomčák, s výnimkou Vlada Zvaru a brankárskej dvojice absolvovali ostatní hráči bežeckú "rozcvičku" pod vedením E. Sudimáka. "Do predprípravy sa zapojili v závere jesene zranení Fedor, Beňo i Lapšanský, menšie úľavy má Vlado Zvara, ktorého trápi bolestivo nakopnutá päta," objasnil zdravotný stav kádra Jozef Škrlík, ktorý vo svojich radoch privítal iba jedinú novú tvár - dorastenca Slavomíra Piatku. Nepribudnú v ďalších dňoch na skúšku nejaké ďalšie mená? "Samozrejme, že niektorých hráčov máme vytipovaných, no podstatné je, že sa narýchlo poskladaný káder začal stabilizovať. Predpokladám, že sa udejú nejaké zmeny, dvaja - traja futbalisti odídu, rovnaký počet hráčov by ich mal nahradiť. O menách je však v tejto chvíli ešte predčasné hovoriť," dodal Jozef Škrlík.

Kto sa hlásil na tréningu?

Na prvom tréningu zimnej predprípravy HFC Humenné sa zišlo spolu 21 futbalistov. Brankári: Marián Fedor a Peter Pillár. Hráči: Vladislav Zvara, Roman Lazúr, Ivan Lišivka, Štefan Toporčák, Martin Hoffman, Michal Capko, Radovan Tomčák, Martin Valkučák, Ján Soták, Slavomír Piatka, Marek Valkučák, František Hanc, Ivan Lapšanský, Jozef Friga, Tomáš Opiela, Róbert Tomko, Branislav Frajkor, Radovan Šimko a Juraj Beňo.

(mšk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.