Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pod Vihorlatom dnes východniarske futbalové derby Humenné - Ličartovce

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Humenné - Kým dnešný súper druholigových futbalistov HFC Humenné je rozčarovaný z aktuálneho postavenia v tabuľke, podvihorlatskom tíme platí iné.

Výsledky a pozícia na šiestej priečke tabuľky po dvanástich kolách jednoznačným prekvapením. Najmä po tom, čo sa dialo v humenskom futbale v predchádzajúcich sezónach.

"Určite ani my sami sme nečakali, že sa nám bude takto dariť," priznáva prezident humenského futbalového klubu Peter Pencák. "Pred začiatkom sezóny som tvrdil, že mužstvo sa nám nepodarilo posilniť, ale oslabiť. Niektoré dovtedajšie kľúčové postavy z neho odišli. A na ich miesta prišli mladíci bez skúseností. Preto som tak vravel. Lenže práve naša futbalová mlaď, ktorú som ešte nedávno kritizoval, že nemá záujem, snahu pobiť sa o miesto v základnej zostave, ta začala hrať a presviedčať o opaku. Či už M. Bažík, či T. Opiela hrajú na takej úrovni, že teraz sú oni dôležitými článkami nášho futbalového súkolia." Čo privodilo taký obrat, že zrazu vaši odchovanci sú ochotní na sebe väčšmi pracovať? "V podstatnej miere je to zásluha práce a schopnosti strhnúť a presvedčiť hráčov o správnosti začatej cesty trénera Vladimíra Sivého i jeho asistenta Pavla Diňu. Nie všetko v našom klube funguje ideálne. Problémy sa stále nejaké objavia. Z najhoršieho sme ale vonku. Tvrdil som už dávnejšie, ak sa stabilizujú naše vnútorné pomery, obrat k lepšiemu určite príde. Že pôjdeme nahor výkonnostne i postavením v druholigovej tabuľke." Naostatok HFC vyhral na pôde súpera, avšak základ postavil na domácich výsledkoch. Ako keby sa vskutku držal hesla: Môj dom, môj hrad"... "Odkedy je pri kormidle V. Sivý, je tam evidentná snaha rozhodovať zápasy hlavne v domácom prostredí. Ponúknuť kvalitnú hru a výhry hlavne vlastným fanúšikom. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch sa to vôbec nedarilo. Nie je ako vravím, všetko ideálne. Prídu "silnejší" súperi a hráme dobre. S tzv. "slabšími" sú zase výkony už neslané, nemastné. Sú tu ešte výkonnostné výkyvy. Najmä u mladších hráčov. Ale napredovanie je tu evidentné." Dnes pod futbalový Vihorlat mieri FC Steel Trans Ličartovce. Mužstvo, ktoré spadlo z piedestálu, ale mužstvo, ktoré sa na špicu druholigovej tabuľky mieni čoskoro vrátiť. A to mu velí ďalšie body už nestrácať... "Na zápas so Steel Transom sa pripravujeme ako na každý iný. Naozaj, nijako špeciálne sa naň nechystáme. Tréner V. Sivý má súpera dobre zmapovaného a na základe toho dozaista postaví naše taktické plány. Osobne verím nášmu trénerovi, nášmu mužstvu, že na trávniku nechajú všetky sily, všetok svoj futbalový um a potom sa dostaví i výsledok, ktorý očakávame."

Východniarske futbalové derby HFC Humenné - Steel Trans Ličartovce začína dnes o 14. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.