Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Pod Urpínom návrat V.Kovaľova v role prezidenta v klube s novým názvom

TASR|Publikované 27. aug 2002 o 17:06

Banská Bystrica 27. augusta (TASR) - Banskobystrický hádzanársky klub MHK, teraz už ŠKP, do nadchádzajúcej prvoligovej sezóny vstúpi s viacerými zmenami, ...

Banská Bystrica 27. augusta (TASR) - Banskobystrický hádzanársky klub MHK, teraz už ŠKP, do nadchádzajúcej prvoligovej sezóny vstúpi s viacerými zmenami, vysoké ambície však zostali, o čom svedčia aj vyhlásenia nového prezidenta Viktora Kovaľova, známeho bývalého trénera i prezidenta už neexistujúceho klubu SCP, ktorý sa rozpadol v roku 2000.

"Už v tejto sezóne sa pokúsime vyhrať slovenský pohár a vstúpiť do európskej súťaže, z prvej ligy chceme bez prehry postúpiť a hrať v spoločnej česko-slovenskej lige."

Klub bude pôsobiť v 1. lige už s novým názvom ŠKP, od ktorého si sľubuje hlavne istotu vo finančnom odľahčení. Okrem policajtov však vstupujú na scénu ďalšie podnikateľské subjekty, ako je napr. Marián Vávra zo Zvolena, známy z hokejových kruhov i z podnikania vo firme MSJ. Podporu našiel klub aj v spevákovi Karolovi Konárikovi, ďalšom podnikateľovi. O tom, aké vysoké finančné čiastky obetujú na chod prvoligového klubu, V. Kovaľov zatiaľ neupresnil. "Treba si uvedomiť, že sme zatiaľ len v prvej lige, čo veľa pre sponzorov neznamená. Keď budeme viac na výslní, bude aj viac financií."

Do družstva sa vracajú bývalé hráčky SCP, finalistu Pohára federácieď98 a majstra Slovenskaď99, Monika Lapinová i Martina Ozimá - Rumanovská. "Mladé hráčky v družstve majú obrovskú chuť, no chýbajú im skúsenosti, a v tomto sa im budeme snažiť pomôcť," povedala M. Rumanovská. V. Kovaľov: "Obe si našli už stratenú motiváciu, bez ktorej sa nemôžu robiť veľké víťazstvá a veľká hádzaná. Družstvu chýbal rozum, prehľad, skúsenosti, preto sa vracajú bývalé posily, okrem nich podľa už ústneho súhlasu aj Šáteková. Slabiny máme v obrannej činnosti, v útočnej sa môžeme smelo porovnávať s bývalým SCP."

Trénerom družstva zostal aj naďalej Ivan Kovaľov, syn Viktora Kovaľova.

"O dva roky budeme v najvyššej súťaži a hrať európsky pohár," povedal vlani v apríli pri predstavovaní nového klubu MHK V. Kovaľov a týmito slovami vzbudil v hádzanárskom hnutí veľký rozruch a niekde aj výsmešnú nevôľu. Teraz pracuje klub z prvoligových družstiev s najvyšším rozpočtom na sezónu dva milióny korún, na budúci rok v prípade nanajvýš reálneho postupu by sa čiastka zvýšila dvojnásobne. Víziu do budúcnosti zahrať si v Pohári federácie urýchlil o celý rok, čo by bol svojím spôsobom unikát v rýchlosti dostať sa na európske výslnie.

Súvisiace články