Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pod Tatrami vyhrávali východniari

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Poprad - Žilina 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)Poprad - Úvod slabého zápasu patril hosťom, ktorí pod Tatry pricestovali so značne okypteným kádrom. V 3. min.

Poprad - Žilina 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Poprad - Úvod slabého zápasu patril hosťom, ktorí pod Tatry pricestovali so značne okypteným kádrom. V 3. min. vystrelil spoza domáceho obrancu Šafárik a Drvár po prvý krát kapituloval. Stretnutie dlho pripomínalo verejné korčuľovanie a až v 7. min. sa konečne zobudili aj domáci a Štefanka vyrovnal skóre. V 9. min. sa hostia domnievali, že dosiahli vedúci gól, ale hlavne rozhodca bol iného názoru. Ani v druhej časti sa tempo sotva priemerného stretnutia nezvýšilo. V 32. min. mal veľkú príležitosť hosťujúci Beran, keď v závere päťminútovej presilovky trestuhodne prestrelil opustený časť domácej svätyne. O dve minúty neskôr však vo vlastnom oslabení unikol Žilinčan Lažo a s prehľadom si vychutnal domáceho brankára. Podtatranci odpovedali o necelé dve minúty, keď Palovčík napriahol od modrej a opäť vyrovnal. Vzápätí mohol dostať domácich do vedenia R. Tomas, ale napriek tomu, že hravo obohral hosťujúceho brankára, puk do prázdnej siete nepochopiteľne nezasunul. V záverečnej tretine sa Popradčanom predsa len podarilo streliť víťazný gól, keď R. Gavalier po peknej prihrávke od Štefanku strelou po ľade zabezpečil domácim tri body. V závere mohol prikrášliť výsledok R. Tomas, ale ďalšiu tutovku nepremenil. Hosťom už nepomohla ani 30 sekundová power-play a hra šiestich na štyroch.

Góly: 7. Štefanka, 36. Palovčík, 53. R. Gavalier - 3. Šafárik, 34. Lažo. Vylúčení 4:3, Paukovček (Poprad) 5 + DKZ, presilovky 0:0, oslabenia 0:1. Pred 962 divákmi rozhodovali Müller - Müllner, Hauko.

POPRAD: Drvár (38. Klempa) - M. Turan, Rusnák, R. Gavalier, Jurčo, Barto, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Paukovček (27. Verčík) - Hvila, Kollár, R. Tomas - Misál (41. Petričko), Štefanka, Valigura - Jurínyi, Petričko, Verčík. Poprad od 41. bez štvrtého útoku. ŽILINA: Marko - Kusovský, Škorvánek, Lukáč, Procházka, Harant, Kramný - Šafárik, Beran, Rehák - Straka, Kompiš, Čacho - Lažo, Hreus, Minčák.

Milan Skokan (asistent trénera Popradu): "Bol to hokej podpriemernej úrovne, viac bojovný ako myšlienkový. Nás môžu tešiť jedine získané tri body, nič viac."

Liptovský Mikuláš - Košice 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Liptovský Mikuláš - Domáci dokázali s favoritom držať krok dve tretiny, v záverečnej časti však Košičania troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve 5:2. Ako prvý išiel do vedenia Liptovský Mikuláš, keď v 7. min využil presilovú hru Kohút. Lenže Košice obrátili skóre dvoma presnými zásahmi. Bývalý hráč domácich Cibuľa vyrovnal v 12. min na 1:1 a v polovici zápasu dostal Košice do vedenie využitou presilovkou Ihnačák. Mikulášanom sa podarilo na 2:2 vyrovnať individuálnou akciou R. Školiaka, ktorý sa v 36. min. prekľučkoval medzi košických hokejistov a nedal Šimonovičovi šancu. Tretia tretina patrila hosťom, v ktorej Kroták tvrdou strelou, Vantroba v presilovke a Kledrowetz pri vlastnom oslabení rozhodli o výhre Košičanov.

Góly: 7. Kohút (Milec, Michael Miklík), 36. R. Školiak (Fatyka, Kohút) - 12. Cibuľa (Holečko, Nádašdi), 33. M. Ihnačák (Ščibran), 46. Kroták (Kmiť), 56. Vantroba (Kmiť, Kroták), 60. Kledrowetz, vylúčení: 8:10 na 2 min , navyše Lištiak (L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kontšek - Chromčík, Mészáros, 863 divákov.

Liptovský Mikuláš: Laco - Smerčiak, P. Lištiak, M. Školiak, Bača, Urban, Fatyka - K. Bartánus (34. Kriška), Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, Sakáč - Michael Miklík, Kohút, Milec. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko (41. Troliga), K. Kováč

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Dnes sme ťažšie rozbiehali. Dve tretiny neboli z našej strany optimálne, keď viazla kombinácia, presnejšia finálna prihrávka aj zakončenie. Zlepšilo sa to až v záverečnej časti, keď sme využili naše

skúsenosti a strelili tri góly."

Slovan - Spišská Nová Ves 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Bratislava - Od začiatku zápasu sa na ľade odvíjala jasná prevaha schopností nad mladíckou snaživosťou. Brankár Snopko mal čo robiť a jeho spoluhráči sa neváhali oslobodzovať ani sériou zakázaných uvoľnení. Keďže však aj domácemu favoritovi viazla kombinácia, z celotretinového tlaku vyťažil iba dva góly. V 24. minúte mali Spišiaci prvú obrovskú šancu, ale v dvoch na samotného brankára

Rybára nájazd prekombinovali. Potom sa na ľade strhla séria potýčiek a surových zákrokov a najmä hostia nedostatok herného umenia

nahrádzali faulami. Slovan z presiloviek využil iba v 32. minúte kombináciu, na ktorej gólovom konci bol Kuľha. V poslednej tretine sa zápas premenil na verejné korčuľovanie. Oba tímy prakticky prestali

brániť, ale z množstva šancí využili jedinú hostia na čestný úspech.

Góly: 8. a 32.Kuľha, 13. Jendek - 56. Filip. Rozhodcovia: Jakubec - Krpelec, Valach, vylúčení 5:9, navyše Laštiak a Bambúch (obaja Spišská Nová Ves) na 10 minút za nešportové správanie,

presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3 031 divákov.

Slovan: Rybár - Seman, Javín, Vlk, Jendek, Šafařík,

Sloboda, Mrena, Mihálik - Kuľha, Rataj, Junas - Hudec, Kapuš, Lipiansky - Macho, Cíger, Pavličko - Biermann, Halaj, Mračka. VTJ: Sopko - Sadiki, Bambúch, Hrubý, Žec, V.Turan, Kožík, Zajac, Čuj - Jetš, Filip, Mravec - Dian, Laštiak, Tarkovács - Hopkovič, Saluga, Kostelňák - Mazúr, Fábry, Galovič.

Ďalšie výsledky: Trenčín - Martin 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), góly: 14. Sivák (Koložváry), 37. Sivák (Kristín) - 10. Böhme (R. Paľov), vylúčení:7:7, navyše: Hanzal (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Findura - Gajan, P. Grečko, 3 565 divákov, Skalica - Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), góly: 17. a 60. Hujsa, 26. Kubenko, 32. Jarolín. Rozhodcovia Baluška - Čavojský, Pavlovič, vylúčení 4:7, navyše Majeský (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2 820 divákov.