Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pod tarami sa tešili hráči spod Zobora

Sportnet|Publikované 31. okt 2003 o 00:00

Košice - Včera pokračovala ST extraliga štyrmi stretnutia 19. kola, piate je na programe v sobotu, v ktorom Slovan hostí Košice.Poprad - Nitra

Poprad - Nitra 2:5

0:1, 1:1, 1:3)

Poprad - V slabom zápase pred málo početnou diváckou kulisou začali lepšie hostia, ktorí sa ujali v 12. min. po Poljačkovej delovke počas presilovky vedenia. Domáci mohli odpovedať o tri minúty R. Tomasom, ale ten ani na dvakrát nezasunul puk do siete hostí. V druhej časti hry opäť počas presilovky zvýšil vedenie Nitranov Kmeč, domáci sa dočkali gólového zápisu o päť minút neskôr, keď R. Tomas obišiel hosťujúcu bránu a elegantne zakončil. Záverečnú tretinu však opäť začali lepšie Nitrania a aktívny Kmeč počas presilovej hry o dvoch hráčov zvýšil vedenie hostí. Iskierku nádeje Popradčanov vykresal v 48. min. Palovčík, ale hostia kontrovali už o pár sekúnd štvrtým gólom. Zaslúžené víťazstvo Nitry zavŕšil v 56. min. opäť počas presilovky Poljaček.

Góly: 35. R. Tomas, 48. Palovčík - 12. a 56. Poljaček, 30. a 31. Kmeč, 49. T. Chrenko. Vylúčení 7:7 na dve minúty, Skokan (tréner Popradu) DKZ. Presilovky 1:4, oslabenia 0:0. Pred 1460 divákmi rozhodovali Lauff - P. Grečko, M. Grečko. POPRAD: Kožuch - R. Gavalier, M. Turan, Kubát, Rusnák st., Hrubý, Jurčo, M. Tomas - Palovčík, Hvíla, R. Tomas - Trokan, Misál, Dian - Juríny, Slaninák, Valigura - Šoltís, Rusnák ml., Saluga.NITRA: Račko - Pukalovič, Zajac, Mrena, Strapko, Petrina, Klimeš, Valko, Pavel - Kmeč, T. Chrenko, Nemec, Saliji, Poljaček, Kolník - Rusnák, Kuric, Podstávek - Riečičiar, Jašík.

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Nitra vychádzala počas celého zápasu z kvalitnej defenzívy a hrala pekne a jednoducho zozadu. My sme hrali od začiatku stretnutia v hernom kŕči, nevedeli sme sa dostať do správneho tempa, viazla nám kombinácia. Nitra ukázala aký je hokej jednoduchý a zaslúžene v dnešnom zápase vyhrala."

Richard HUDEČEK

Zostávajúce výsledky: HK 36 Skalica - MHC Martin 7:1 (2:0, 4:0, 1:1), góly: 12. Mařák (Kollár, P. Ivičič), 16. J. Sýkora (J. Mrena), 26. R. Hartmann (M. Ivičič, Jarolín), 29. Grill (Bukna, J. Mrena), 36. Kocák (Jarolín, R. Hartmann), 37. J. Mrena (Grill, J. Sýkora), 43. Mařák (P. Ivičič, Kollár) - 49. Kotlárik (Kazda, Rešetka).

MHk 32 Lipt. Mikuláš - MsHK Žilina 3:3 po predĺžení

(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0), 10. Fatyka (Pleva, Mravec), 38. Pleva (R. Školiak, P. Lištiak), 47. Bača (Polášek) - 5. Plch (Hreus, Krajči), 6. Voskár (R. Rehák, Kontšek), 28. Gálik (Voskár, R. Rehák).

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:1 (0:0, 0:0, 3:1), 50. Kukumberg (Bombic), 54. Lezo (Kristín, Heš), 58. Fabuš (Lezo) - 42. Klepáč (Igor Majeský, Pohorelec).