Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Pod Spišským hradom rozhodol druhý polčas

Sportnet|Publikované 30. júl 2012 o 00:00

Prvý zápas novej sezóny proti tradičnému súperovi z Barce zvládlo Spišské Podhradie na výbornú.

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Čo rok, ten istý súper, čo rok, tie isté obavy. Pred nedeľňajším prvým majstrákom mali Podhradčania pred posilnenou Barcou veľký rešpekt.

Hostia boli miernym favoritom, čo sa ukázalo hlavne počas prvého polčasu. Odzrkadlilo sa to aj na skóre, keď do druhej časti hry vstupovali s jednogólovým náskokom.

Na prekvapenie a veľkú radosť domácich divákov zabrali mladíci a druhý polčas bol ukážkou kvalitného štvrtoligového futbalu.

„Ťažko sa hodnotí taký zápas, keď máte veľa šancí, ale ich nepremieňate. V druhom polčase prišli dve štandardky a ideme smutní domov. Tréner isto bude rozoberať ten druhý polčas, keď sme sa pripravili o dobrý výsledok,“ skonštatoval po prehre 1:2 jeden z najlepších hráčov Barce brankár Attila Dedinský.

Mladosť – dravosť

Do nového ročníka vstupovali Podhradčania s viacerými zmenami v kádri. V súboji s Barcou to vyzeralo, ako keby sme boli na dorasteneckom zápase. Dať priestor mladíkom sa zo strany trénerskej dvojice Komara – Sedlačko ukázalo ako výborný ťah.

Po otrasení z prvého polčasu v druhej časti hry hlavne mladíci začali byť zdravo drzí a ich snaha bola pretavená do dvoch gólov.

„Podali sme dobrý kolektívny disciplinovaný výkon. Zvládli sme ho aj takticky. Prechod do útoku nám vychádzal. Vedeli sme o sebe a hrali kombinačne. Po inkasovanom góle sme išli do rizika, zmenili rozostavenie a vyšlo to,“ uviedol autor prvého gólu Spišského Podhradia Albert Hritz.

Gólovú situáciu opísal nasledovne: „Priamy kop bol dobre zahratý. Už len stačilo dobre vložiť hlavu a gól bol na svete. Tieto akcie máme nacvičené z tréningov.“

Súvisiace články