Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pod Soroškou sa konečne dočkali víťazstva

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Jablonov - Mužstvo FC Slovtransgas Jablonov nad Turňou konečne zabodovalo. V 11. kole si z ihriska pod Soroškou odviezli "štvorku" Nálepkovčania a

radosť v domácom klube bola veľká. V skupine juhozápad V. ligy pôsobia plynári už piatu sezónu, ale tak zle ešte súťaž nezačali. "Náš výkon išiel hore už aj v predchádzajúcich dueloch, ale vyšlo to až teraz. Hrali sme dobre, tri body nám právom patria a napriek veľkej strate sa ešte nevzdávame. Bojujeme ďalej a cieľom je udržať v Jablonove piatu ligu," povedal vedúci mužstva STG Jablonov Pavol Kardos.

JABLONOV -NÁLEPKOVO 4:0 (1:0)

Góly: Bartók, Lipták, P. Juhász, F. Juhász. ŽK: Bartók - Turčan, Vozár, Bandík. D: 100. R: Juhás.

FC STG: L. Spišák, Novický, Bernáth, Kardos, Dániel, F. Juhász, P. Juhász, Szabó, Kovács, Bartók, Lipták (striedali: Szilasi, Tamás)

Domáci, ktorí boli pred stretnutí bez bodu hrali od začiatku dobre a pre zisk troch bodov urobili všetko, čo bolo v ich silách. Hostia zo Spiša nehrali zle, mali aj šance, ale keď aj presnejšie mierili, tak plynárov podržal spoľahlivý Lad. Spišák medzi tyčami. Do prestávky viedli domáci Bartókovým gólom, ktorý padol po vydarenej akcii. Po zmene strán pridali Jablonovčania ďalšie tri góly. Najprv si nabehol na prízemný center F. Juhásza z ľavej strany Lipták a nekompromisne skóroval. Tretí gól dal P. Juhász po ďalšej z akcií a účet duelu spečatil po samostatnom nájazde F. Juhász. Nálepkovo si pripísalo nelichotivý primát tejto sezóny, keď po dlhých desiatich kolách sa stali prvým mužstvom, ktoré zostalo na štíte zatiaľ posledného Jablonova.

"Okrem kvalitnej hry v poli, sme konečne dotiahli i naše kombinačné akcie a dúfam, že sme streleckú smolu pretrhli. Podržal nás gólman Laci Spišák. V mužstve je nálada hneď lepšia, boj o udržanie piatoligových dresov nevzdávame, hoci je škoda, že body neprišli už skôr. Nehrali sme doteraz až tak zle, ako vyzerá naše postavenie v tabuľke. Aspoň čo sa týka bodového zisku," uviedol P. Kardos. V nedeľu však čaká plynárov ťažký súper, keď cestujú na ihrisko nováčika z Chraste nad Hornádom, ktorý je tretí. Posledný zápas jesennej časti ich čaká doma proti Ťahanovciam.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.