Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pod Radčenkovým vedením nastrieľal Tatran päťdesiatku

Radoslav Antl. S Vardarom nehral, vynahradil si to s Lovčenom. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 7. okt 2013 o 22:00

Štyri zápasy, štyri víťazstvá v dvoch súťažiach. To je bilancia uplynulého týždňa hádzanárov Tatrana Prešov.PREŠOV. Slovenský majster vyhral v slovenskej extralige v Nových Zámkoch, doma s Martinom a je už na čele tabuľky.

V SEHA Gazprom South Stream League sa po výhrách v macedónskom Skopje nad Vardarom a doma nad čiernohorským Lovčenom Cetinje vyšvihol na prvé miesto aj v nadnárodnej lige.

V tomto týždni prešovskí hádzanári tempo trošku zvoľnia. Pozajtra hostia v predohrávanom stretnutí Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny, v nedeľu vycestujú na zápas do Modry.

Ťažký, no úspešný týždeň

„Aj keď na podobné zápasové dávky sme v Prešove zvyknutí, nie je ľahké to zdarne zvládať. Ukázalo sa to najmä v stretnutí s Lovčenom, v ktorom sme s kvalitným súperom museli siahnuť blízko ku dnu fyzických síl. Mnohí mali toho ozaj dosť, ale radosť z úspechu i z faktu, že sme sa vyšvihli na prvé miesto v nadnárodnej lige to všetko však zatienilo. V Nových Zámkoch pred cestou do Skopje sme zabrali až po prestávke. V Macedónsku s Vardarom to bol už výkon z podstatne iného súdka. Vo všetkých činnostiach zahralo mužstvo nadpriemerne, čo vyústilo do našej výhry o tri góly. S Lovčenom, ako som naznačil, bol súboj veľmi ťažký. Bolo vidno, že v nohách máme tri zápasy i cestovanie. Aj Čiernohorcov sme však zdolali, hoci už nie po takom kvalitnom výkone ako v Skopje. Čo sa týka štvrtého zápasu v týždni, pri úcte k súperovi, šlo vlastne o takzvanú „povinnú jazdu“, v ktorej otázkou bola iba výška skóre akým nad nováčikom z Martina vyhráme,“ zrekapituloval program uplynulých dní kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl.

Krídelník slovenského majstra sa v zápase v Nových Zámkoch zranil a v Skopje nehral.

Proti Lovčenu Cetinje však zažiaril strelením štrnástich gólov, pričom tentoraz nehádzal ani jednu sedmičku. Na druhý deň s Martinom znovu zahrieval lavičku.

„Zápas s Martinom (50:25 pozn. red.) koučoval po dohode s trénerom P. Hatalčíkom jeho asistent Saša Radčenko. V jeho kompetencii bolo i stanovenie zostavy i taktiky na tento zápas. Viac vyťažených v predošlých stretnutiach nechal na lavičke. Napriek tomu naším cieľom bolo docieliť päťdesiatgólovú métu a to sa podarilo.

„Naproti tomu, SEHA GSS liga má zo sezóny na sezónu stúpajúci trend. Preto aj zápas s Boracom Banja Luka, ktorý uzatvára tabuľku nadnárodnej ligy, nemožno v ničom podceniť. Znova len a len plne koncentrovaný a kvalitný výkon môže zaručiť ďalší úspešný výsledok.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.