Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pod jesenné výsledky rožnavských dorastencov sa podpísala priorita mužstva dospelých

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Rožnava Dorastenecké družstvá SP MFK Rožnava majú za sebou polovicu sezóny 2002/2003, v ktorej si vzhladom na problémy rožnavského futbalu pocínali

velmi dobre. Nebyt toho, že v A mužstve pôsobia takmer samí mládežníci, ktorí sa snažia zachránit IV. ligu, boli by starší i mladší dorastenci urcite na špici oboch tabuliek III. ligy s velkou nádejou postúpit vyššie. Svedcia o tom aj slová trénera Júliusa Baltu.

"Mladší dorast stanovený ciel pred štartom jesennej casti sútaže nesplnil. Na prvého s druhým stráca len tri body, ked s oboma celkami svojich rovesníkov prehral. Porážky môžeme pripísat stálej nekompletnosti kádra, ale aj dalším negatívam, povedal J. Balta. Družstvo mladších chlapcov Rožnavy tažila priorita klubu, ktorou je seniorské mužstvo. Ku koncu jesene hrali piati až šiesti hráci staršieho dorastu pravidelne IV. ligu a jeden, Jaro Strelka, bol v "ácku už ako mladší dorastenec. Navyše, aj další mladí futbalisti zo seniorského celku by mohli obliekat dorastenecký dres, ale štvrtoligové trávniky brázdia už dlhšie, prinajmenej od jari vlanajšej sezóny. "Tým pádom, postupové ambície staršieho dorastu, od neho závisí automaticky aj postup mladšieho, ostali stát na polceste. O systéme a koncepcii v oboch kategóriách, popri prehlbujúcich sa ekonomických problémoch klubu, prestupujeme na jednom mieste. Z pohladu do budúcna súcasný stav nie je velkým príslubom, potvrdil všeobecný názor tréner Balta.

STARŠÍ DORAST

Starší chlapci SP MFK Rožnava mali do sútaže výborný vstup, ked vyhrali vonku na pôde Koš. Novej Vsi 4:0. Potom však pustili perie doma Svidníku po výsledku 2:3, aby si to vynahradili v Starej Lubovni výhrou 5:0. Pocas "super týždna na prelome augusta a septembra odohrali tri zápasy. Najprv zdolali doma Licartovce 3:0, o dva dni deklasovali Velké Kapušany na ich pôde 6:1, ale cez víkend im už došiel dych a podlahli doma Moldave 1:4. Rovnakú porážku si pripísali aj v nasledujúcom kole v Poprade. Za dve prehry sa pomstili Sabinovcanom, ktorí si z Gemera na Šariš odviezli debakel 9:2. O týžden neskôr však nakúpili poltucet na Spiši, ked Sp. Novej Vsi podlahli 0:6. Doma ale vyprášili Sobrance v pomere 5:0. V dalšom kole nenapodobnili mladších kolegov a v Cani prehrali 1:4 a potom sa potkli aj doma s Lokomotívou PCSP Košice 0:3. Z dvojice duelov na ihriskách súperov doviezli tri body po výhre v Humennom 2:1, ale prehrali so Žakarovcami 1:3. Na zimný spánok sa uložili domácou remízou 0:0 s Giraltovcami. V polovici sezóny patrí staršiemu dorastu Rožnavy 7. miesto. Strelecky sa im darilo, ale v pocte inkasovaných gólov patria k tým slabším. Zdá sa, že družstvu sa viac darilo vonku ako doma a straty zo svojho trávnika mrzia.

Celkovo:1571740:3122

Doma: 731320:1210

Vonku: 840420:1912

V štatistike kanonierov staršieho dorastu chýbajú strelci zo zápasu v St. Lubovni. Nie všetci hráci odohrali všetky stretnutia a niektorí hrali v dresoch oboch družstiev. Poradie strelcov: R. Gotthardt 8, L. Dávid 7, J. Strelka 4, M. Zatroch 3, P. Kontra, M. Figúr, P. Lipták, J. Erdőfalvi a Z. Bulik po 2, T. Lapoš, A Elek a T. Domik po 1.

MLADŠÍ DORAST

Hráci, z ktorých väcšina stála pri kolíske vlanajšieho postupu starších žiakov do 1. ligy, svoje vysoké futbalové kvality dokazovali aj v kategórii mladších dorastencov. V jeseni zaznamenali iba dve prehry. Zacali impozantne a premožitela našli až v 9. kole. Postupne vyhrali v Koš. N. Vsi 4:1, doma so Svidníkom 5:1, v Starej Lubovni 2:0, S Licartovcami 6:1, Vo V. Kapušanoch 7:1, s Moldavou 4:3, v Porade 3:0 a so Sabinovom 7:2. Do Spišskej Novej Vsi cestovali ako líder s plným poctom bodov a skóre 41:9. Na Spiši však podlahli0:3, ale v nasledujúcom kole neúspech odcinili a Sobranciam naložili 9:0. Poradili si aj s rovesníkmi v Cani, ked hydinárov porazili 5:0. S Lokomotívou Košice ale doma prehrali 1:4. Na východe v Humennom brali tri body po výsledku 4:0 a v Žakarovciach vyhrali 2:0. S jesenou sa rozlúcili výborne a deklasovali Giraltovce v pomere 8:0. V tabulke zimujú na výbornej 3. priecke, len tri body za dvojicou lídrov Sp. Novou Vsou a Lokomotívou. V pocte nastrielaných gólov zaostávajú za prvými Spišiakmi len o dva góly a inkasovali len 16.

Celkovo:15130268:1639

Doma: 7 60142:1118

Vonku: 8 70126:521

Priemer 4,5 gólu na zápas je vynikajúcim vysvedcením. O celkový súcet 67 zásahov do cierneho sa podelilo až 19 hrácov. Poradie strelcov: L. Novák 11, G. Beshir a L. Drobnák po 10, J. Pápay 8, Z. Bulik 7, M. Zatroch 4, J. Rochfaluši 3, R. Motyka 2, Z. Breuer 2 a J. Gallo, M. Gallo, G. Grecmacher, J. Strelka, P. Sanisló, M. Figúr, F. Pollák, P. Korfanta, J. Lukác, L. Szollős po 1.

Rožnavskí dorastenci ani v zime nezahálajú. Futbal hrat neprestali a trénujú. "Využívame terény areálu štadióna alebo telocvicnu OA. Zameriavame sa na rôzne bežecko-koordinacné cvicenia i hre samotnej, aby chlapci mali z futbalu aj radost. Na záver sezóny nás caká další rocník vianocného turnaja, comu podmienime poslednú fázu prípravy pred koncom roka. Po pauze pocas sviatkov zacneme prípravu na jarnú odvetnú cast. Verím, že bude ešte vydarenejšia ako prvá polovica ligy, povedal J. Balta. Na úspešnej hre i výsledkoch však chlapci potrebujú adekvátnu podporu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.