Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pod "futbalový" výsledok hokejistiek sa podpísali hlavne brankárky

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

OSY Spišská Nová Ves - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)Spišská Nová Ves/Prešov - Žreb ôsmeho prvoligového hokejového kola určil za

OSY Spišská Nová Ves - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Spišská Nová Ves/Prešov - Žreb ôsmeho prvoligového hokejového kola určil za súperov tradičných rivalov. Na novoveskom ľade sa hralo spišsko šarišské hokejové derby žien. Skončilo napokon po tuhom boji "futbalovým" výsledkom. Hlavne zásluhou skvelých výkonov oboch gólmaniek. Domácej Rišovej a hosťujúcej Frantovej.

"Hokej to bol obojstranne rýchly, dynamický. Divákom sa v takejto podobe musel páčiť. A vskutku, obe brankárky vynikali," priblížil nám atmosféru derby tréner Šarišanky Jaroslav Sabol. "Tým som vlastne naznačil, že hráčky sa dostávali do šancí, čím vlastne Rišovej i Frantovej svojim spôsobom dali vyniknúť. Čo sa týka mojich zvereniek, znovu sa ukázalo ako ťažko sa body na Spiši zbierajú. Náš cieľ bol však napriek tomu bodovať. A netajím, poškuľovali sme po oboch bodoch. Naše hráčky nechali na ľade všetok hokejový um. Mali proti sebe výborného súpera, takže vzhľadom na to i na priebeh hry, aj so získaným bodom môžeme byť spokojní," konštatoval kormidelník prešovských hokejových prvoligistiek.

Góly: Plencnerová Veličková. OSY: Rišová Ochotnícka, Augustínová, Petrovičová, Salugová Duľová, Pravlíková, Plencnerová Beníková, Výbošťoková, Chlebáková Korheľová, Bulejová, Augustiňáková Klingová, Hošíková. Šarišanka: Frantová Šalatová, Knutová, Jurčenková, Ed. Raková, Tvarúžková, Gdovinová Buchová, Bartáková, Er. Raková Jurčová, Sabolová, Veličková Balogová, Štofaníková, Hrišková Kolcunová.

Prvá hokejová liga bude pokračovať deviatym kolom po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.