Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pod činky najlepší zo Slovenska a Čiech

Sportnet|Publikované 13. dec 2005 o 23:00

Bardejov - Po piatich rokoch snaženia sa podaril prvý kontakt slovenských a českých silových trojbojárov. Cez víkend na Vianočnej cene v Bánovciach

nad Bebravou sa uskutočnilo oficiálne medzištátne stretnutie a už túto sobotu v mestskej športovej hale v Bardejove bude premiérové finálové stretnutie troch extraligových klubov z oboch republík. Pôvodne sa uvažovalo o spoločnej extraligovej súťaži po vzore hádzanej. No siloví trojbojári zatiaľ len tretie kolo domácich súťaží premenili na interligový súboj.

Slovenskú extraligu budú reprezentovať KSTK Matej Bardejov, Herkules Rožňava a PWL klub Svätoplukovo. V českej súťaži sa na prvých troch miestach umiestnili TJ Svitavy, TJ Olympia Zlín a Sokol Těškovice. Konfrontácia pred týždňom dopadla jednoznačne pre Slovákov. Aj v hodnotení jednotlivcov prvé tri miesta obsadili pretekári z východoslovenských klubov.

Všetci traja sa pričinili o nové slovenské rekordy. Výraznou postavou bol Peter Vateha z Bardejova, ktorý vyhral súťaž jednotlivcov pred Štefanom Sokolym z Rožňavy a ďalším Bardejovčanom Pavlom Varcholom. Keďže siloví trojbojári v Bardejove sa už nezmestili do jedného klubu, práve Varchola so svojím Power tímom postúpil do extraligy. Majstrovský tím KSTK Matej však bude v sobotňajšej slovensko-českej súťaži favoritom, hoci nenastúpi v pôvodnej extraligovej zostave. Okrem spomínaného Vatehu bronzového z ME súťažiť budú výborní juniori Pavol Seman - bronzový z ME juniorov, Matúš Juhás a Karol Jarolím.

"Uvidíme, kto príde. V dobrej forme je Sokoly, ale aj Čech Peter Theuser, ktorý je dvojnásobným majstrom sveta v kategórii Masters. Ja sa pripravujem na túto súťaž tak, že po vianočnej cene odpočívam," zdôveril sa 24-ročný Peter Vateha, ktorý sa netajil tým, že ešte by chcel urobiť opravy v rekordnej listine. Pred týždňom si vylepšil národný rekord v tlaku na lavičke na 197,5 kg. Bardejovčania nastúpia s mladými. Uvidíme, ako dokážu čeliť skúseným Rožňavčanom, ktorí im stále dýchali na chrbát z druhého miesta. Tradičnými oporami budú okrem Štefana Sokolyho najmä Juraj Pástor, Vojtech Balázs a Ján Marget.

Sobotňajšia konfrontácia slovenských a českých extraligových klubov začne o 14. hodine a vyvrcholí okolo 18. hodiny. Hlavným rozhodcom je Jozef Volgyak a pomáhať mu budú Stanislav Krček a Marek Schvarcinger. Delegátom slovenskej asociácie silového trojboja je Štefan Košovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.