Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pochudnutý maród sa už teší na maminu kuchyňu a nevie sa dočkať odchodu z nemocnice

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Košice - Už na sklonku uplynulého týždňa sa tvár hokejistu Michala Ružičku (na snímke) začala čoraz viac rozjasňovať. "Tak to vyzerá, že v utorok

idem domov," zvestoval nám s neskrývanou radosťou a dodal: "Už pomaly rátam dni a hodiny, ktoré ma delia od odchodu z nemocnice." Verili sme mu, veď ktože "normálny" by si voľkal v pobyte v nemocničnom prostredí. Včera sme si informáciu o odchode overili. "Je to tak, dnes ráno ma prevezú letecky do Bratislavy a odtiaľ ma odvezú do Skalice pravdepodobne autom."

Dvadsaťjedenročný hokejista Skalice, ktorý sa dočasne ocitol na Klinike úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, prežil v uplynulých dňoch nepríjemné okamihy a iste sa mu neraz vybavil film spomienok viažucich k úrazu v zápase v Spišskej Novej Vsi. Hlavná vec, že sa dostal vďaka náročnej operácie z najhoršieho a teraz je predpoklad už iba zlepšovania jeho zdravotného stavu. "Nuž, je to stále prijateľnejšie. Hlavne , že môžem chodiť, a nie iba ležať. A či sa už podrobujem rehabilitácii? Ešte nie, musím byť opatrný pri pohyboch, krk mám stále spevnený, aby sa to zahojilo." Hoci čas plynie na lôžku pomalšie než v civilnom živote, Michal si ho vypĺňal rôzne. "Ešte dobre, že sa môžem presunúť k televízoru. Okrem toho na izbe sme traja. Stále som ale v kontakte s rodinou, hlavne rodičmi, ktorí mi volajú najčastejšie, ale i spoluhráčmi, funkcionármi, známymi. Podchvíľou sa ktosi ozve, povypytuje sa, ako sa mi darí. To dobre padne." Boli sme zvedaví i na to, čo Mišo hovorí na trest, ktorý vyniesla disciplinárka Pro-Hokeja Igorovi Grígerovi, obrancovi Spišiakov, ktorý bol v strete s ním pred nešťastným nárazom na mantinel. "Nuž, nikto nevykorčuľuje na ľad s úmyslom niekoho zraniť, spôsobiť mu bolesť, trápenie. Ani Igor to nechcel učiniť, bola to nešťastná náhoda a preto je to preňho dosť tvrdé."

Skalický útočník očividne pochudol. "To viete, nemocničná strava sa nevyrovná domácej a my, hokejisti, sme navyknutí na iné porcie. Aj preto bude dobré, že budem už doma a ochutnám maminu kuchyňu."

Mimochodom, do redakcie sme dostali koncom minulého týždňa meil od bývalého košického hokejistu Alexandra Valentína, ktorý je teraz hráčom univerzitného tímu RPI v USA. Keďže nemal iný kontakt na maróda, poprosil nás, aby sme M. Ružičkovi odovzdali pozdrav a zaželali skoré uzdravenie vzhľadom na to, že spolu pred časom pôsobili v juniorských reprezentačných tímoch. "Ďakujem, to, že si Šaňo na mňa spomenul, mi urobilo radosť. Aj ja ho pozdravujem." Skalický borec aj po návrate domov zrejme nepretrhne kontakty s košickými lekármi, ktorí mu reparovali poškodený stavec a platničky. "Vyzerá to tak, že budem chodiť do košickej nemocnice za nimi na kontroly." Vieme si predstaviť, ako ho to "myká", keď sleduje hokej v televízii a číta o ňom v novinách. Na chvíľu, kedy sa znovu postaví na korčule, bude musieť však ešte nejaký čas počkať. "Určite ale budem chodiť na zápasy skalického tímu, akonáhle to bude možné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.