Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Počet prihlásených na Dobšinskom kopci sa zastavil na čísle 142

(Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 19. júl 2017 o 11:41

Populárne automobilové preteky budú počas víkendu.

DOBŠINÁ. Diváci na tohtoročnom Dobšinskom kopci sa opäť majú na čo tešiť.

Zoznam prihlásených jazdcov sa zastavil na čísle 142, pričom na štart sa spomínaní jazdci postavia už počas nadchádzajúceho víkendu.

„Nielen v okolí trate, ale aj v meste, kde bude servisné parkovisko, robíme ešte posledné úpravy. Okolie trati naši pracovníci kosia, pripravuje sa páskovanie zakázaných miest, v meste sa koncom týždňa bude stavať pódium, na ktorom bude predstavenie súťažiacich, ale aj sprievodný program a následne aj oceňovanie najrýchlejších jazdcov. Pripravujeme aj priestory riaditeľstva, kde bude prebiehať administratívne preberanie a bude tu umiestnené aj media centrum,“ informoval Marcel Kollárik, riaditeľ pretekov Dobšinský kopec 2017.

(Autor: Peter Podolinský)

Aký bude program

Prípravy vrcholia, počet prihlásených jazdcov je známy, poďme si pripomenúť, čo a kedy nás na Dobšinskom kopci 2017 čaká.

V prvom rade to bude administratívne a technické preberanie súťažiacich, ktoré bude prebiehať už v piatok 21. 7. 2017 od 7.00 do 18.30 hodiny.

Po ukončení preberaní sa všetci jazdci musia zúčastniť brífingu, ktorý sa bude konať o 19.00 hodine v budove riaditeľstva pretekov.

Na sobotu a nedeľu sú už prichystané samotné tréningové a súťažné jazdy, ale aj sprievodný program v nasledujúcich časoch.

Sobota 22. 7. 2017

od 9.00 – štart dvojice tréningových jázd

Večerný program – stage pred Mestským úradom Dobšiná

18.45 - predstavovanie teamov

19.00 - štart Oldies Party Rádia Vlna

19.00 - tlačová konferencia (Mestský úrad Dobšiná)

19.30 - slávnostne otvorenie pretekov

20.00 – pokračovanie Oldies Party Rádia Vlna, vložený koncert Mafia Corner

Nedeľa 23. 7. 2017

od 8.30 – štart dvoch súťažných jázd

od 17.00 – ocenenie víťazov (stage pred Mestským úradom Dobšiná).

Všetky aktuálne informácie nájdete nielen na web stránke www.dobsinskykopec.com, ale aj na facebooku https://www.facebook.com/DobsinskyKopec/ a v sieti twitter na adrese https://twitter.com/DobsinskyKopec.

Informoval tlačový tajomník pretekov Dobšinský kopec 2017 Miroslav Majláth.

(Autor: Peter Podolinský)

Uzávierka cesty na Dobšinskom kopci

DOBŠINÁ. Počas soboty a nedele odštartuje jediné tohtoročné slovenské podujatie zaradené do majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu – Dobšinský kopec 2017.

Z tohto dôvodu bude počas 22. a 23. júla 2017 od 7. do 20. hodiny uzavretá cesta č. I/67 v úseku Dobšiná – Dobšinský kopec po križovatku na Dedinky v kilometri 39,500 – 48,500. Obchádzková trasa bude zabezpečená po trase Gemerská Poloma – Mlynky – Dobšinský kopec a späť.

Táto trasa neplatí pre nákladné vozidlá nad 3,5 tony. Nákladné vozidlá nad 3,5 tony musia použiť obchádzkovú trasu cez Stratenú – Telgárt – Muráň – Revúca – Štítnik – Nižná Slaná a späť.

Informoval tlačový tajomník pretekov Dobšinský kopec 2017 Miroslav Majláth.

Súboj Faggioliho s Merlim

DOBŠINÁ. Po absolvovaní prvej polovice šampionátu roku 2017, ktorá sa končila šiestym podujatím na najdlhšom kopci, ktorý meria 17,3 km, a ktorým sú talianske preteky Trento – Bondone, začal šampionát naberať rovnaký smer ako v minulom roku.

Na scéne sú opäť dvaja „rivali“ Faggioli a Merli. Obidvaja tento rok poňali opäť ako výzvu.

Prvá polovica sezóny sa niesla jednoznačne v priamom súboji týchto dvoch výborných Talianov, priamom súboji dvoch najprestížnejších značiek v kopcovom šampionáte, ktorými sú Osella a Norma a v poslednom rade aj lámaním traťových rekordov európskych kopcov.

Každý z nich ovládol svoju skupinu absolútne dominantne (6 štartov - 6 víťazstiev) a svojich súperov nastavil do pozície štatistov.

A ako vyznel ich vzájomný súboj? Merli ovládol rakúsky Rechberg, Španielsko a nemecký Glasbach, pričom v Nemecku a v Rakúsku pokoril aj traťové rekordy patriace Faggiolimu.

Naopak, Faggioli vyhral v Portugalsku, na českom Ecce Homo a doma v Taliansku na výnimočnom Trento – Bondone. Pričom všetky svoje víťazstvá okorenil aj traťovými rekordmi.

Prvá polovica sezóny EHC je z ríše snov a drží fanúšikov jednoznačne v napätí a vo veľkom očakávaní.

Lukratívny súboj v skupinách D/E2-SS a E2-SC vrhá tieň na ďalšiu skupinu kategórie 2 a to E2-SH. Tato je v jasnej dominancii českých jazdcov.

Najlepšie sa v nej darí Vladimírovi Vitverovi, ktorému so svojim Audi TT-R DTM patrí priebežne tretia priečka v kategórii 2.

Horšie je na tom kategória 1, do ktorej patria viac-menej vozidlá klasických skupín, ktorými sú N,A a GT, doplnené o nové vozidla R-kových skupín.

Hlavne kedysi prestížna skupina A trpí na nedostatok pretekárskeho náčinia, kde s koncom homologácie niektorých pre túto triedu typických áut sa zo štartového poľa vytratilo niekoľko jazdcov, ktorí buď prestali pretekať, alebo prešli do iných skupín.

Podobne sa situácia vyvíja aj v skupine N, kde hlavne budúci rok môže byť pre túto skupinu dosť „zaujímavý“.

Tešiť nás však môže, že v kategórii 1 začínajú muziku pritvrdzovať typicky okruhové vozidlá skupiny GT. A tak je na každých pretekoch čoraz viac Poršákov GT3, BMW-ečiek Z4, ale aj iných skvostov prestížnych športových značiek známych z okruhov, ktoré na kopcoch jazdia výborné časy.

A pre fanúšikov sa otvára druhá polovica európskeho šampionátu, ktorého súčasťou je aj podujatie na Dobšinskom kopci.

Informoval tajomník pretekov Dobšinský kopec Pavol Kušnier.

Oznam pre cestujúcu verejnosť

Dňa 22.7. - 23.7.2017 z dôvodu automobilových pretekov do vrchu Dobšisnký kopec 2017 linka 706405 Poprad – Rožňava pôjde po zastávku Stratená. Spoje zo Stratenej pôjdu podľa platného cestovného poriadku.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.