Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Počasie poznačilo novoveským futbalistom celú jar

Ani na Vianoce takto nebolo. Snehová idylka – záber zo včerajšieho dopoludnia na spišskonovoveskom futbalovom štadióne. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 3. apr 2013 o 22:00

Sneh, chlad a zlé terény – takáto je situácia na futbalovom Spiši, ale aj v samotnom FK Spišská Nová Ves.

Včera sa opäť nielen futbalisti prebrali do bieleho rána.

SP. NOVÁ VES. Ani počas vianočných sviatkov nebola na futbalovom štadióne FK Sp. Nová Ves taká krásna biela snehová idylka, ako v stredu dopoludnia. Hlavné ihrisko lemujú kopy snehu, o nič lepšie na tom nie je ani vedľajšia umelá plocha.

Len jeden majstrák majú odohraný seniori FK Sp. Nová Ves. Dorastenci sú na tom o niečo lepšie, no nad tým, ako bude vyzerať jarná časť manažér klubu Patrik Brezovaj zalamuje rukami.

„Možno jar odohráme turnajových spôsobom,“ zavtipkoval si po včerajšom dopoludňajšom odhrňovaní snehu P. Brezovaj.

„Už sme trénovali aj na našom Tatrane, lebo v Humennom sa hralo na prírodnej tráve. My sme stále trénovali na umelej a tak sme si chceli vyskúšať po dlhšom čase, ako je to hrať na prírodnom trávniku. V stredu ráno opäť všade kopa snehu. Dopoludnia sme odpratali plochu s umelým povrchom, aby sa v nedeľu mohol odohrať aspoň dorastenecký ligový zápas s Nitrou. Robím pri futbale už roky, rovnako sa pýtam ľudí, čo robia na štadióne, ale na takúto jar si ešte nikto nepamätá.“

Nahustená jar

Po komplikáciách v kádri A–mužstva vedenie FK celú jarnú časť zmenilo termíny majstrákov, aby sa dorastenecké zápasy neprekrývali s „áčkarskými“, lebo veľa dorastencov bude hrať za A–mužstvo. Odložené kolá, dohrávky, zmeny termínov, to všetko zmenilo plány.

„Všetko sme naplánovali tak, aby nekolidovali termíny zápasov. Teraz to vyzerá tak, že dva jarné mesiace budú úplne šialené. Na dohrávky máme voľné ešte nejaké stredy, no hlavne mladí chlapci budú hrať systémom sobota/nedeľa a potom streda počas celých dvoch mesiacov. Teraz by sme mali cestovať s 'áčkom' do Humenného, ale môžem dnes s istotou povedať, že sa naozaj hrať bude?“ zamyslene sa pýta manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

V čase uzávierky zasadali odborné komisie Spišského oblastného futbalového zväzu. Už prvé jarné kolo oblastných súťaží preložili na 30. apríla resp. 1. mája. Podľa vývoja počasia sa oproti minulému týždňu nič nezlepšilo a s najväčšou pravdepodobnosťou preložia aj nasledujúce víkendové kolo.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.