Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Počas víkendu úvod SP 2006/07 v Levi aj so Zuzulovou

SITA|Publikované 8. nov 2006 o 13:43

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) - Na víkendových pretekoch Svetového pohára v slalome vo fínskom Levi, ktorými sa začína nová sezóna v alpských lyžiarskych disciplínach, bude mať zastúpenie aj Slovensko.

Do severofínskeho strediska za polárnym kruhom sa presunula aj najúspešnejšia slovenská zjazdárka posledných rokov Veronika Zuzulová. Bývalá juniorská majsterka sveta ukončila vlaňajší ročník Svetového pohára v slalome na 28. priečke, čo je tiež jej štartová pozícia do zjazdárskej zimy. "Ťažko povedať, s akými výsledkami vstúpime do sezóny. Nič nie je v živote rovnaké, čiže nechcem nič porovnávať s minulosťou. Necháme sa prekvapiť. Je to slalom a určité ambície v ňom máme," povedal pred odchodom Zuzulovej otec a tréner Timotej Zuzula. Fínske stredisko Levi bolo v minulosti už niekoľkokrát dejiskom SP v slalome žien. Teraz sa v Laponsku po prvý raz predstavia aj muži. "Je tam zima a tvrdý kopec, lebo je pripravovaný pre chlapov," potvrdil Zuzula.

V príprave na novú sezónu Zuzulovci prvýkrát vycestovali za snehom v lete mimo rakúske ľadovce, a to do Južnej Ameriky. V Argentíne v stredisku Cerro Castor strávili tri týždne a slovenskej slalomárskej jednotke sa tam darilo aj súťažne, keď vo FIS-ových pretekoch v slalome aj obrovskom slalome obsadila dvakrát prvé a raz štvrté miesto. Bola to však len súčasť prípravy. "Každé preteky berieme vážne. Pokiaľ to bude možné, v novej sezóne budeme jazdiť všetko vrátane superkombinácií a niekoľkých zjazdov. Príprava bola fajn, jedna z najlepších. Čo sme si sami naplánovali, to sme aj absolvovali. Uvidíme, kedy sa to odrazí na výsledkoch," dodal Zuzula.

Pôvodne sa Svetový pohár 2006/07 alpských lyžiarov mal začať na tradičnom mieste obrovským slalomom mužov a žien v rakúskom Söldene, ale príroda bola proti. Pre teplé počasie a nedostatok snehu sa napokon jubilejné desiate preteky SP na ľadovci Rettenbach neuskutočnili, a tak sa najlepší svetoví lyžiari po prvý raz stretnú až v Levi. Na severe Európy sa počas víkendu slalomové súťaže určite uskutočnia. V sobotu sa vydajú na trať s prevýšením 172 m ženy, o deň neskôr muži. V Levi je v súčasnosti pol metra snehu a teploty okolo -10°C, čo dáva dobré predpoklady na ostrý štart sezóny.


Program pretekov SP v Levi (Fín.):

sobota 11. novembra: 1. kolo slalomu žien (10.00 SEČ), 2. kolo slalomu žien (13.00)

nedeľa 12. novembra: 1. kolo slalomu mužov (10.00 SEČ), 2. kolo slalomu mužov (13.00)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.