Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Počas víkendu sa hráči 1. FC predstavia na 8. ročníku Zimného halového turnaja

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Košice - Od pondelka trénujú v košickej hale Cassosport futbalisti 1. FC Košice, ktorí sa zajtra a pozajtra predstavia v žilinskej športovej hale

Bôrik. Tu budú jedným z desiatich účastníkov 8. ročníka Zimného halového turnaja SFZ a Šport Progressu. Keďže prvý zápas na turnaji zohrajú Košičania podvečer, prispôsobili tomu i čas odchodu, vyrazia zajtra v čase obeda. Aký je vôbec názor trénera 1. FC Andreja Daňka (na obr.) na takéto turnaje? Nie každý ich totiž, a to na základe logických argumentov, považuje za prínos a zdá sa, že do tejto skupiny patrí i kormidelník 1. FC. "Niežeby som s tým veľmi nesúhlasil, ale na konci sezóny by mužstva mali skôr regenerovať. Ide však o tradičný turnaj na záver roka, robí to Slovenský futbalový zväz, treba to rešpektovať. Ale ako vravím, môj osobný názor je taký, že na to skôr nemáme podmienky. Keď taký turnaj hrajú Nemci, tí ich majú, pretože na to musí byť i dobrá plocha, dobrý povrch. Tie u nás sú pomerne tvrdé, u hráčov trpia kolená, kĺby, a na záver sezóny, no neviem, či sa hráči vyhecujú."

Prvoligista z Košíc sa na turnaji predstaví s tým, s čím vybiehal na jesenné trávniky v najvyššej súťaži. "Obmena ani nemôže byť, je tam podmienka, že na turnaji sa musí predstaviť 70% z kádra, ktorý hrával na jeseň. U nás majú niektorí chlapci problémy s členkami, kolenami, postrannými väzmi, u niektorých to bol chrbát. A ako som spomínal, problémom je tvrdosť povrchu, takže v tomto smere musíme byť skôr opatrní. Aby sme zbytočne niekoho nestratili. Uvidíme. Pôjdu všetci, niektorých však asi budeme šetriť, prípadne budeme postupovať po osobných konzultáciách s jednotlivými hráčmi. Vravím, tie povrchy sú dosť nebezpečné..."

Desiatka účastníkov je rozložená Skupinu A tvoria AŠK Inter Bratislava, ŠK Slovan Bratislava, FC Steel Trans Ličartovce (ako náhradník za Dubnicu, ktorá bude v čase turnaja na Maldivách), ŠK Matador Púchov a MŠK Ružomberok, skupinu B zas Spartak Trnava, Artmedia Petržalka, 1.FC Košice, MŠK Žilina a Laugaricio Trenčín. "Prvý zápas hráme v sobotu o 17. hodine s Trnavou, o 19.15 so Žilinou. V nedeľu o 12.55 s Petržalkou, o 15.15 s Trenčínom." Finále turnaja je naplánované na nedeľu na 17.30 hod., predchádzať mu bude zápas o tretie miesto o 16.30 hod. "Pôjde nám aj o to, aby naši hráči zbierali skúsenosti. Niektorí už majú takéto turnaje za sebou, veď 1. FC sa zúčastňovalo pravidelne. Jasné, že pôjde o to, aby sme si zahrali. Samozrejme, že urobíme maximum, ako však vravím, máme medzi sebou ´kolenárov´, ´kĺbarov´, ´svalnárov´... Ideme so sedemnásťčlenným kádrom, s dvoma brankármi a pätnástimi v poli, zložíme to, aby si chlapci zahrali."

Každý účastník dostáva štartovné vy výške 50 000 Sk. Okrem toho získa víťaz turnaja 300 000 Sk, porazený finalista 200 000 Sk, tím z bronzového stupienka 100 000 Sk. Ohodnotený bude i najlepší b brankár a hráč, získajú po 10 000 Sk. Dopravu, ubytovanie, stravu si hradí a zabezpečuje každý účastník sám. Platí to aj v prípade rozhodcov. Ich odmeňovanie má v kompetencii Komisia rozhodcov SFZ.

Doterajší víťazi Zimného halového turnaja: 1. ročník - Spartak TRNAVA , 2. ročník - 1. FC KOŠICE, 3. ročník - MŠK ŽILINA, 4. ročník - Tatran PREŠOV, 5. ročník - Slovan BRATISLAVA, 6. ročník - Matador PÚCHOV, 7. ročník - FK ZŤS Dubnica n.Váhom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.