Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Počas prípravy nevideli svojich blízkych týždne

Sportnet|Publikované 9. júl 2008 o 22:00

Reprezentácia basketbalistiek do 20 rokov bude mať sťaženú úlohu. Na majstrovstvách Európy B-divízie sa musí zaobísť bez ťahúňky Regíny Palušnej.

Napriek tomu ostáva cieľom postup medzi elitu.

KOŠICE. Šampionát sa v poľskej Poznani začína už zajtra, do áčka postúpia dva najlepšie kolektívy. Slovenky sa v základnej skupine stretnú s Veľkou Britániou, Írskom, Rumunskom a Maďarskom.

Veľká strata

Palušnú vyradilo zranenie kolena nielen z majstrovstiev, ale oproti pôvodným prognózam trojmesačnej pauzy čerstvé správy vravia dokonca minimálne o polročnom nútenom oddychu. Družstvo si tak bude musieť poradiť bez svojej najväčšej osobnosti. "Je to veľká strata, dosť to naštrbilo plány. Aj tak však ideme víťazne naladené, aj tréner povedal, že sa nič nedeje," vraví na margo oslabenia tímu dirigentka hry Jana Minčíková, rozohrávačka Maximy Broker Košice.

Pozor na Švédky a Poľky

Slovenky môžu byť povzbudené pekným účinkovaním na vlaňajších majstrovstvách sveta do 19 rokov, kde nabrali veľa sebavedomia. "Aj tým, ale optimizmus nám vliali najmä tohtoročné turnaje v príprave, kde sme tiež odohrali dobré zápasy. Verím, že forma je načasovaná správne. Boj o postup však bude ťažký, lebo sú tam Švédky, ktoré boli vlani druhé na svete a tak isto veľmi dobré Poľky, pre ktoré bude navyše výraznou výhodou domáce prostredie."

Už počítali dni...

Reprezentácia do 20 rokov absolvovala počas leta tvrdú prípravu, vernú povesti náročného čiernohorského trénera Željka Vukičeviča. Teraz by to mali pretaviť do úspechu na ihrisku. "Už sme počítali dni, kedy sa skončí sústredenie a príde vyvrcholenie našej driny. Bolo to ťažké, veď sme od tretieho júna až do konca prípravy prakticky vôbec neboli doma. Týždne sme nevideli našich blízkych, lebo aj po turnajoch sme sa vždy vracali do Nitry, ktorá bola v uplynulých dňoch naším domovom." Už to muselo hráčkam liezť aj na mozog... "Trošku áno. Boli sme odlúčené, sústreďovali sme sa len na basketbal, tak hádam to bude na niečo dobré," verí v úspešné účinkovanie na šampionáte J. Minčíková, ktorá by v slovenskom drese mala patriť k líderkám.

NOMINÁCIA NA ME

n Diana Beňušková, Zuzana Fabianová (obe Cassovia Košice), Monika Chabadová, Mária Felixová (obe MBK Ružomberok), Janka Minčíková (MAXIMA BROKER Košice), Katarína Tetemondová (voľná hráčka), Štefánia Kandráčová, Katarína Pindrochová, Katarína Slimáková (všetky Viktoria PČSP Košice), Lucia Krč-Turbová (UKF Nitra), Barbora Hospodárová (PU Prešov), Barbora Valicová (Spartak Myjava).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.