Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Poborského vyradili z kádra Sparty

Sportnet|23. sep 2005 o 00:00

PRAHA - Českého futbalového reprezentanta Karla Poborského vedenie Sparty Praha vyradilo z A-kádra a oznámilo, že 33-ročný záložník sa bude pripravovať individuálne. Podľa šéfa klubu Daniela Křetínskeho ide o reakciu na Poborského, v médiách publikované .

PRAHA - Českého futbalového reprezentanta Karla Poborského vedenie Sparty Praha vyradilo z A-kádra a oznámilo, že 33-ročný záložník sa bude pripravovať individuálne. Podľa šéfa klubu Daniela Křetínskeho ide o reakciu na Poborského, v médiách publikované výhrady voči metódam trénera Jaroslava Hřebíka.

Pred stredajším zápasom Česko-moravského pohára s Litvínovom (Sparta vyhrala 7:1) sa Poborský z rovnakého dôvodu vzdal kapitánskej funkcie. "Rešpektujeme Karla ako výnimočného futbalistu a všetko, čo pre Spartu a celý český futbal vykonal. Aj preto sme mu v Sparte v minulej aj tejto sezóne vytvorili úplne mimoriadne podmienky vrátane nezvyčajne vysokej miery voľnosti. Bohužiaľ, verejné vyjadrenie výhrad voči trénerovi je krokom, ktorý nemôže žiadny klub tolerovať," uvádza vyjadrenie Křetínského, ktorý v klube zastupuje majiteľa, čiže finančnú spoločnosť J&T.

Poborský po zápase odcestoval domov do Hlbokej nad Vltavou, kde mu podľa servera idnes.cz vedenie Sparty rozhodnutie poslalo SMS správou na mobilný telefón.

"Vyhodiť Poborského je absolútne nepochopiteľný krok," tvrdí bývalý reprezentant Ladislav Vízek. "Páči sa mi, že vedenie stojí za trénerom, ale v tomto prípade mal ísť preč Hřebík." Podľa Vízeka "Křetínsky je možno dobrý odborník, dobrý obchodník, ale futbalu vôbec nerozumie". "Je to problém hráča s klubom," myslí si reprezentačný tréner Karel Brückner. "V nominácii na dvojzápas s Holandskom a Fínskom však zostáva."

Do úvahy prichádza aj Poborského odchod do iného klubu do konca septembra, keď v Česku skončí prestupový termín.V českej lige odohral 222 zápasov (strelil 62 gólov), z nich 86 v Sparte (25), v reprezentácii 107 zápasov (7). (čtk, sita)

Súvisiace články