Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Po Zvolene inkasoval nováčik druhú dvojcifernú prehru

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - S jediným postom, s ktorým môžu byť tréneri extraligového nováčika zo Spiša spokojní sú brankári. Úvod sezóny zastihol vo výbornej

forme Ramona Sopka. Príležitosť v spiškonovoveskej svätyni dostal od jedenásteho kola Stanislav Petrík. Obidvaja gólmani však odchádzali v utorok z metropoly Slovenska s hlavami plnými smútku. Po jedenásťgólovej nádielke v prvom kole vo Zvolene, inkasovali rovnaký počet aj v utorok na Slovane.

"Nepredpokladal som, že na Slovane dopadneme tak, ako sme dopadli. Urobili sme dobré výsledky v Košiciach a doma s Trenčínom. V Bratislave sme hrali dosť odovzdane, čo sa mi vôbec nepáčilo. Nikto nekorčuľoval, nepomohol v obrane. Tak sa so Slovanom nedá hrať," skonštatoval brankár Stanislav Petrík.

Ten ťahal puk zo svojej siete po prvýkrát už v 48. sekunde a v 30. minúte ho vystriedal Ramón Sopko. To už bolo na ukazovateli skóre hrozivých 7:0.

"Do brány idem vždy s jediným cieľom - inkasovať čo najmenej gólov. Nedalo sa nič robiť, veď aj posledný môj siedmy gól bol do prázdnej brány. Slovanisti využívali slabé bránenie, ťažko sa chytá za takou obranou," uviedol gólman Spišiakov, ktorý tesne pred sezónou prišiel na východ Slovenska práve zo Slovana Bratislava.

Po krutej prehre v Bratislave je Spišská Nová Ves na poslednom mieste, ale odstup od predposlednej Žiliny je len jednobodový. V piatok bude na Spiši opäť hokejový sviatok. Susedské derby s Popradom by malo opäť zaplniť spiškonovoveský zimák. V nedeľu sa na ľade nováčika predstaví Žilina.

"Na zápas v Bratislave musíme čím skôr zabudnúť. Hráme ďalej. Je ešte veľa kôl do konca sezóny. Proti najbližším súperom Popradu a Žiline musíme doma zabrať, aby sme potešili domácich divákov. Dúfam, že sa nám podarí zabodovať," dodal na záver Stanislav Petrík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.