Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po zranení kolena by Kolesár už rád zasiahol do bojov

Sportnet|Publikované 6. nov 2003 o 23:00

Košice - Iba dve kolá z doterajších desiatich v spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaži absolvovala skúsená košická spojka 1. MHK Košice i

reprezentácie Ján Kolesár. Príčinou bolo zranené koleno a musel sa podrobiť artroskopii. Ako sám povedal všetko dopadlo dobre a už niekoľko týždňov poriadne zarezáva, aby mohol spoluhráčom pomôcť na palubovke. "Bola to dlhá doba bez hádzanej a musel som to vydržať. Bol som v kontakte so spoluhráčmi a artroskopii som začal s individuálnym tréningom. S lekárom Staškom sme sa dohodli že doba rekonvalescencie bude štyri až šesť týždňov. Aj keď ma to už ťahá na palubovku, nechcem nič uponáhľať a po dohode s trénerom a lekárom sa rozhodne kedy opäť nastúpim," hovorí opora košického mančaftu J. Kolesár (vľavo). Ten nastúpil naposledy v majstrovskom stretnutí v druhej polovici septembra proti Prešovu a odvtedy spoluhráčom drží palce na tribúne. "Neviem či som mal smolu, alebo šťastie, ale mohlo to byť aj horšie," krútil nad svojim zranením J. Kolesár. Po úspešnej lekárskom zákroku si nedoprial veľa dni na odpočinok a hneď pustil do individuálnej prípravy, aby mohol čo najskôr pomôcť spoluhráčom v rozbehnutej sezóne. "Cítim sa stále lepšie a samotné stretnutia ukážu ako som pripravený. Po dohode s trénerom a lekárom padne rozhodnutie na ktoré stretnutie už nastúpim. Osobne som už chcel hrať pred tou reprezentačnou prestávkou, ale nejde to tak rýchlo ako si človek predstavuje. Pôvodne som to chcel urýchliť, ale nakoniec som dal na rady lekára a doba liečenia sa trocha predĺžila. Do prípravy s družstvom som sa zapojil pred týždňom a predtým som využíval hlavne posilňovňu," hovorí J. Kolesár. Osem stretnutí svojho celku teda sledoval iba z hľadiska a pre hráča jeho typu to nebolo nič príjemné. "Nie je jednoduché sedieť v hľadisku s pocitom, že nemôžem pomôcť. Radšej by som bol na palubovke. Ak by sme získali o dva či štyri body viac iste by sme boli radšej. Škoda strát bodov v Hraniciach i doma s Považskou Bystricou, pretože naše postavenie v tabuľke by bolo lepšie. Na druhej strane som rád, že sme dokázali zdolať Frýdek-Místek, víťaza HIL. Bolo to naše prvé víťazstvo nad týmto súperom v celej histórii spoločnej súťaže," prezradil J. Kolesár.

Počas dvojtýždňovej reprezentačnej prestávky sa Košičania venovali obnove fyzických síl, ako aj herným činnostiam. "Všetko sa už sústreďuje na sobotňajšie stretnutie v Hlohovci a rád by som už nastúpil. Ako som už povedal všetko bude záležať od toho ako sa dohodneme s trénerom i lekárom. Chýba mi zápasová atmosféra a bol by som rád, ak by som sedel na lavičke a prípade priaznivého vývoja stretnutia odohral aj desať či pätnásť minút. Predsa len sú to moje želania, no dôležité budú slová trénera i lekára." Po prestávke vynútenej zranením je Ján Kolesár viditeľne hladný po hádzanej, no ako priznal nechce nič uponáhľať. Predsa len posledný Hlohovec by nemal byť pre Košičanov v sobotu veľkým sústom, no stredajší súper, pražská Dukla bude už silnejšia káva. Snáď aj preto košická spojka uvažuje nad tým, že si ešte niekoľko dní dá voľno a nastúpi v plnej sile proti pražskej Dukle.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.