Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po zdolaní úradujúceho majstra Farmakol Tatran odcestoval s torzom hráčov

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 22:00

Prešov - V prešovských hádzanárskych kruhoch ešte stále rezonuje sobotňajší šláger medzinárodnej súťaže hádzanárov (HIL), v ktorom minuloročný

strieborný nováčik ŠK Farmakol Tatran Prešov hostil úradujúceho majstra MŠK SIRS Považská Bystrica. Tento súboj síce nevynikal vysokou kvalitou, zato však uspokojil zaplnenú halu nečakanými zvratmi vo vývoji skóre. Skrátka, dramatickým priebehom do samého záveru. Stretnutie víťazne zvládli prešovskí hádzanári. Až na záverečnom hodnotení šlágra tréner Farmakolu Tatran Peter Hatalčík vyšiel s farbou. V zmysle, že až na tlačovke upresnil, prečo na striedačke sedel F. Zaťko , prečo vôbec nenastúpil Pekár a prezradil, že Tumidalský šiel do zápasu so zvýšenou teplotou. Neospravedlňoval tým určité slabšie herné úseky len konštatoval daný stav.

Včera večer cestovalo mužstvo ŠK Farmakol Tatran Prešov do Prahy na dnešný zápas s Allriskom CAC Praha 4. Vzhľadom na poznatky zo soboty, naša prvá otázka trénerovi P. Hatalčíkovi bola adresovaná k aktuálnemu zdravotnému stavu kádra. Odpoveď prešovského hádzanárskeho kormidelníka nás prekvapila. "Situácia v mužstve vyzerá veľmi zle. Pekár pre vírusové onemocnenie v sobotu nehral. Teploty obchádzali i ďalších hráčov. Okamžité opatrenia celkom ale nezabrali. V priebehu pondelňajšieho druhého z dvoch plánovaných tréningov odišli z palubovky Novotný, Marušák a Fuňák. F. Zaťko, ako som povedal po zápase s Považanmi sedel na lavičke len aby sme súpera trochu vystrašili. Do Prahy ale nemôže. A na dôvažok, otáznik stále visí nad Pekárom. Všetky moje predstavy sa teda rúcajú. A to som ešte nespomenul Huňadyho, ktorý po sobote má na hlave šesť stehov, Jano má silno narazenú holennú kosť, R. Tabačko nie je taktiež celkom fit. Zo všetkého som momentálne úplne hotový..." Maródov a zranených nahradíte teda hráčmi z juniorky Farmakolu Tatran? "Ani to nejde. Z tých, ktorí by pripadali do úvahy Kivader je po otrase mozgu, Durilla netrénuje už týždeň. Rátať môžem akurát s dorastencom Damitšom. Čo bude mať ruky nohy, musí hrať..." Nespomenuli ste oboch gólmanov. Ešteže tých viróza obchádza. Proti Považskej Bystrici začal v bráne Galia, no po piatich minútach ho vystriedal Olejár. Ten potom odchytal celý zápas vo veľkom štýle. Na koho teda padne vaša voľba dnes? "Určite, ak sa nič mimoriadne neprihodí, na Olejára. Galiovi som dal dosť príležitostí. Bol by som rád keby tento brankár chytal a nemusel som ho striedať. Žiaľ, neviem v čom to je, ale nechytá sa. Ani v Košiciach na začiatku nič nechytil a súper získal náskok. Nemôžem predsa čakať, kým sa on v bráne chytí. Možno, žeby po štvrťhodine predsa len zabral. Je tu však veľké riziko, že potom by mal ale súper náskok, ktorý by sme sotva zlikvidovali. Niečo také riskovať predsa nemôžem." Prešovčania v tomto ročníku HIL ešte nevyhrali. V Karvinej prehrali, v Košiciach remizovali. Trúfne si Farmakol Tatran do tretice, hoc aj v takomto oklieštenom zložení vyhrať? "Bez ohľadu na reálny zdravotný stav mužstva, do stretnutia s Allriskom CAC pôjdeme s víťaznými ambíciami. Inak by nemalo zmysel do Prahy cestovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.