Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Po zápase s Libercom košickí futbalisti nevedeli zaspať

Bol to pekný zážitok. Ale trval iba veľmi krátko... (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|26. júl 2014 o 00:00

Futbalisti MFK Košice po prehre s Libercom vypadli z Európskej ligy.

Futbalisti MFK Košice prehrali 0:3 v odvete 2. predkola Európskej ligy UEFA so Slovanom Liberec.

KOŠICE. Celkové skóre 0:4 hovorí v prospech severočechov jednoznačne, ale poľahčujúcou okolnosťou pre Košičanov počas procesu, kde sa riešilo ich vypadnutie z európskeho pohára, bol celkom sympatický herný obraz, podľa ktorého nebol oveľa skúsenejší súper oveľa lepší.

No dĺžka trestu, koľko rokov budú východniari čakať na ďalší zápas na európskej pohárovej scéne, verejnosti ešte nie je známa...

Čakali na šancu...

Aj keď v nedeľu o 17.30 h čaká žlto-modrých opäť všedná liga so Zlatými Moravcami, dozvuky z Liberca určite nebudú na škodu. Lebo je to dobrá skúsenosť...

Po zápase v Liberci Košičania celú noc precestovali. Aj keď v autobuse sa dalo pospať, väčšina hráčov sotva zažmúrila oko. A keď, tak mali čierne sny.

„Lebo bol zlý výsledok. Kto by po ňom mohol zaspať?“ pýtal sa košický stredopoliar Jozef Skvašík, keď sme ho doma vítali.

U tých, ktorí aspoň driemali, krutý výsledok utláčal do pozadia aj trochu príjemnejší pocit z predvedeného výkonu, ktorý po prvom polčase (0:0) dával ešte solídnu šancu na postup.

„Určite veľký výkonnostný rozdiel medzi nami a Libercom nie je, ale my sme si to pokašľali sami, už doma v prvom zápase, že sme žiaden gól nedali, ale inkasovali. Do Liberca sme išli s tým, aby sme čo najdlhšie udržali stav 0:0, že jedna či dve šance sa určite vyskytnú, a musíme ich premeniť, aby žila naša šanca na postup. No Ďubekov gól, krátko po prestávke, nás zrazil na kolená, lebo sme vedeli, že na postup musíme streliť dva góly. V závere sme hru už otvorili, a naše hrubé chyby rozhodli o tom, že sme prehrali tak vysoko.“

Tréner Radoslav Látal mal na hráčov ťažké srdce, že to mohli dohrať dôstojnejšie.

„Niežeby sme nejako poľavili, ale záver zápasu bol pre nás náročný najmä psychicky. Navyše, Buky (Martin Bukata - pozn. red.) dohrával so zranením, mal niečo s chrbtom, striedať sme už nemohli a potrebovali sme dať dva góly. Samozrejme, z konečného výsledku sme veľmi rozčarovaní,“ vraví Jozef Skvašík, ktorý má len „polovičnú vinu“ na pohárovom neúspechu, lebo v prvom zápase v Čermeli nehral.

Bolo to trošku divné po tom, keď v ňom mnohí „experti“ i fanúšikovia videli najlepšieho košického hráča v ligovom zápase s Banskou Bystricou...

„Ešte dva dni po tom ligovom zápase som mal kŕče v lýtkach. Asi preto, že po dlhom čase som hral taký ťažký zápas takmer celý. Povedal som to trénerovi, ktorý sa tak rozhodol, že ma na prvý zápas s Libercom do základu nepostaví...“

Sú hladní po víťazstve

Sklamanie v košickom tábore je veľké, lebo jediné predkolo v Európskej lige UEFA (napriek silnému súperovi) je len malá odmena za lopotu a triumf v Slovenskom pohári.

„Určite, lebo sme si predstavovali, že v Európskej lige sa dostaneme trochu ďalej, ako je druhé predkolo,“ vraví Jozef Skvašík.

A bohviekedy zas Košičania vytiahnu zo šatníka pohárové dresy...

„Samozrejme, veľmi by sme sa potešili, keby sme ich odtiaľ vyťahovali už na konci tejto sezóny. Ale to musíme hrať v lige oveľa lepšie ako doteraz. Jasné, momentálne je v kabíne trochu pochmúrnejšia atmosféra, ale už sa naplno koncentrujeme na nedeľňajší zápas so Zlatými Moravcami, lebo sme veľmi hladní po víťazstve. Napriek pohárovému rozčarovaniu v lige musíme už zabrať, a verím, že doma Zlaté Moravce pobijeme,“ vraví 22-ročný košický stredopoliar.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články