Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Po zápase bolo v košickej šatni mŕtve ticho

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Košice - Lepší úvod zápasu si Košičania na Tehelnom poli asi nemohli želať. Teda úvod... Skóre zápasu Slovan - 1. FC otváral 22 - ročný obranca 1. FC

Marián Juhás (na obr.) v 20. minúte. "Priamy kop Maťa Obšitníka zhruba od rohu šestnástky smeroval na bránu, Maťo to kopol rovno pred brankára, ja som to len tak ´šuchol´. Lopta zmenila trochu smer, po mne sa jej dotkol ešte Vittek. Ale smer lopty som menil už ja, myslím, že by to tak či tak išlo do brány," hovorí hráč, ktorý premiéru v najvyššej súťaži absolvoval v júli 2001 proti Púchovu.

V prvej futbalovej lige doteraz skóroval dvakrát, ten zásah na Slovane bol druhým, pravda, je tu ešte "pripísaný vlastenec" zo zápasu proti Trnave. Je zaujímavé, že prvý gól dal Juhás do siete Interu, teraz skóroval proti Slovanu. Proti Bratislavčanom to teda obrancovi 1. FC celkom ide, ešte tak v týchto zápasoch zvíťaziť...

Keď sa v 20. minúte zápasu na Tehelnom poli Marián Juhás radoval z gólového zásahu, určite na sedmičku vo vlastnej sieti nepomyslel. "Jasné, že mi to nenapadlo. Komu by to napadlo? Asi nikomu... Mali sme dobrý začiatok, tých tridsať minút, potom sa to, už ani nevieako, otočilo. Najprv vypadol Maťo Obšitník, hneď na to Rado Školník, z ihriska išli hneď dvaja. Potom sme dostali hlúpy gól na 1:1, potom sme trošku prestali, ja neviem, hrať..."

Skončilo to sedmičkou - Peter Dzúrik, s ktorým sme rozprávali ešte pred Mariánom Juhásom, ju označil za krutú. "Podľa mňa tiež. Bolo to dosť nezaslúžené. Nehrali sme tak zle."

Po zápase v košickej šatni: "Bola tam mŕtva atmosféra, nebolo nič. V autobuse sme si niečo povedali, každý niečo povedal. Priamo po zápase nič. Ani od trénera, nič. Takéto veci zvykneme preberať neskôr, v utorok alôebo v stredu..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.