Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Po záchrane a pred derby vládne v tábore Spišiakov veľká maródka

Ukončia sériu? S Popradom ešte v tejto sezóne Novovešťania nevyhrali. V sobotu majú štvrtý pokus. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 21. máj 2016 o 00:00

V tejto sezóne ešte Novovešťania s Popradčanmi nebodovali naplno.

SP. NOVÁ VES. V predposlednom majstrovskom zápase 2. ligy Východ v skupine o udržanie hostia futbalisti Spišskej Novej Vsi odvekého rivala z Popradu.

V tejto sezóne ešte nad ním ani raz nevyhrali.

Problémy so zostavou

Zo série troch majstrákov za sebou čaká v sobotu na Novovešťanov v poradí druhý. Už po tom prvom s Rimavskou Sobotou zavládla veľká spokojnosť a uvoľnenie.

Spišiaci po výsledku 4:0 si vopred zabezpečili záchranu a tak v zostávajúcich dvoch stretnutiach môžu hrať bez stresu a v pohode.

„Nálada v kabíne je po ostatných výkonoch a hlavne výsledkoch veľmi dobrá. Hneď sa hrá lepšie, plus trénuje,“ opísal atmosféru z kabíny jeden z najmladších hráčov útočník Samuel Lipták.

Jednu veľkú motiváciu Spišská pred sobotou má – ešte ani raz v tejto nováčikovskej sezóne Popradčanov nedokázali zdolať.

Hlavne ten prvý zápas pred rekordnou návštevou bol nezabudnuteľný. Doma prehrali a v skupine o záchranu bol ďalší nezabudnuteľný due , keď Spišiaci už mali tri body vo vrecku, ale nakoniec o ne prišli.

„Či porazíme Poprad do tretice? Tak to je naozaj ťažká otázka. Aj vzhľadom na to, že v doterajších troch stretnutiach sme mu boli vždy vyrovnaným súperom a siahali sme po bodoch,“ povedal S. Lipták, ktorého štart v susedskom derby je otázny.

Farba jeho členka vyzerá, akoby sa Samuel oblial modrým atramentom. Súboj s Rimavskou Sobotou dohral vo veľkých bolestiach.

„V tíme je veľká maródka. Nezávidím nášmu trénerovi, ako poskladá zostavu na sobotu. Je veľká maródka. Samozrejme, že veľmi by sme chceli zopakovať hlavne druhý polčas s Rimavskou Sobotou, ale po spomínaných problémoch, budeme radi za každý dobrý výsledok,“ dodal Samuel Lipták.

Súvisiace články